Що таке романс?

Фото - Що таке романс?

Романс - це і музичне, і літературний твір мистецтва. Якщо говорити простими словами, то романс - це віршований твір, яке розмірено декламується або під музику, або без неї. Романси - це улюблений жанр поетів XVIII-XIX століття в Росії. Багато вірші, написані в певному ритмі і найчастіше на любовну тематику, потім лягали на музику, перетворюючись вже в музичні романси.

Зараз багато хто знає, що таке романс, але мало хто пам'ятає, звідки в російській мові взагалі взялося це слово. Насправді, воно прийшло з іспанської та в цій спекотній країні означало світську пісню. У європейських країнах романс, яким ми його знаємо сьогодні, був виглядом звичайних пісень, які співали і світські дами під гітару чи фортепіано, і звичайні селянки. Великий вплив на європейські романси надавали поети XVIII століття: Гете, Гейне. Писали музичні романси найбільші композитори тих століть: Бетховен, Шуберт і Брамс створювали розмірені сумні мелодії під красиві віршовані романси.

Романси у музиці

Що таке романс в музиці, знає кожна людина, яка коли-небудь дивився старі радянські фільми. У наші краї романс прийшов в XIX столітті, коли багаті маєтки збідніли і країна готувалася до війни. На тлі всього цього обмельчалі і збіднілого населення все ще вирували неабиякі любовні пристрасті. Чим важче було становище раніше багатих сімей, тим сильніше загострювалася обстановка: дівчат намагалися видавати заміж більш вигідно, переривали справжні любовні відносини і т. П. Тому більшість музичних російських романсів - це досить тужливі твору. Їх основні особливості - це ненастирливе музичний супровід у вигляді гітари, скрипки чи фортепіано, велика кількість куплетів і майже повна відсутність приспівів. Романс, якщо так можна висловитися, - це затяжний крик душі, коли в пісні виражається вся біль і всі переживання співаючого.


» » Що таке романс?