Що таке кокс?

Фото - Що таке кокс?

Слово «кокс» застосовується для позначення дуже багатьох речовин, одержуваних промисловим методом з певної сировини. Також на підставі цього слова утворюються багато промислових терміни. Давайте більш детально розберемо, що таке кокс.

Значення слова

Існує нафтової, пековий, торф'яної, кам'яновугільний кокс та напівкокс.

  • Нафтовий кокс - це тверда речовина, яка утворюється внаслідок повторної переробки нафти або нафтопродуктів.
  • Пековий кокс або ж електродний кокс - тверда частина, яка залишається після розпаду кам'яновугільного пеку. Ця речовина дуже багато вуглецем.
  • Після закінчення термічного розпаду торфу утворюється твердий продукт, який і називається торф'яної кокс.
  • Найпоширенішим і найбільш відомим є кам'яновугільний кокс. Це тверда речовина, яка має пористу текстуру, і дуже високий відсоток вуглецю в своєму складі. Цей вид коксу отримують шляхом нагрівання суміші кам'яного вугілля до температури понад 1000 ° C без доступу повітря. Внаслідок цього виходить дуже висококалорійний вид палива, який використовується в основному в металургії, так як при згорянні він дає дуже високу температуру нагрівання.
  • Напівкокс - це речовина, отримане шляхом нагрівання твердих паливних матеріалів до температури 500 - 550 ° C без доступу повітря. Він, як і кокс, також може бути різних видів залежно від сировини, яке використовувалося для його отримання.
  • Крім того, на сленгу кокс позначає кокаїн.

Більше визначень можна знайти в розділі Визначення.


» » Що таке кокс?