Що таке вермикуліт?

Фото - Що таке вермикуліт?

Вермикуліт являє собою мінерал з шаруватою структурою. По суті це та ж слюда, освічена, в більшості випадків, в процесі вулканічної діяльності всередині земної кори. В її прошарках знаходиться повітря у великих кількостях. Після обробки за допомогою високих температур вона перетворюється в матеріал з лускатої структурою. Його і називають вермикулітом. У даній статті ми розглянемо докладніше, що таке вермикуліт і де він застосовується.
Основне визначення і застосування вермикуліту

Вермикуліт - це екологічно чистий, а отже, і безпечний матеріал: він володіє корисним складом, за рахунок чого використовується як біостимулятора для рослин. Основними речовинами в його складі можна назвати наступні компоненти:

  • кальцій;
  • алюміній;
  • калій;
  • залізо;
  • марганець;
  • кремній.

Повітря в лусочках вермикулита сприяє збагаченню грунту киснем. Таким чином, він перешкоджає її затвердінню. Крім того, вермикуліт має здатність вбирати велику кількість вологи і утримувати її. Так, мінерал нормалізує повітряно-водний обмін грунту.

До того ж мінерал запобігає розмноженню різних хвороботворних мікробів, тобто перешкоджає утворенню цвілі і гнилі. Тому вермикулит в сухому вигляді нерідко використовується для зберігання квіткових цибулин, овочів і фруктів. Він також благотворно впливає на правильний розвиток коренів рослин.

Крім того, вермикуліт широко застосовується при виготовленні звукопоглинальних і теплоізоляційних матеріалів. Його використовують у вигляді наповнювача для різних фарб, шпалер, пластмас, хімікатів і гум. Методом пресування з вермикуліту виробляють вогнезахисні і теплозахисні матеріали. Завдяки своїй еластичною структурою він має низку переваг в порівнянні з аналогічними матеріалами.

Більш докладно про вермикуліт як матеріалі для утеплення підлоги читайте в статті Як утеплити підлогу.


» » Що таке вермикуліт?