Що таке авторизація?

Фото - Що таке авторизація?

Багато користувачів інтернету при відвідуванні різних сайтів стикаються з повідомленнями: "Щоб отримати доступ до всіх можливостей ресурсу, пройдіть авторизацію". Що таке авторизація?
Що означає поняття "авторизація"

Термін "авторизація" походить від англійського слова authorization, що в перекладі на російську мову означає "дозвіл", "уповноваження". Авторизація і означає надання людині або групі людей прав на вчинення будь-яких дій, а також процес перевірки наявності цих прав при спробі вчинити ці дії.

Спочатку термін "авторизація" застосовувався, коли представник верховної влади наділяв якого-небудь чиновника правом на виконання важливих функцій і надавав йому відповідний підтверджуючий документ.

Сьогодні всі ми як власники банківських карт щодня проходимо авторизацію, щоб підтвердити права на користування грошовими коштами при оплаті за допомогою карт через банкомат або термінал.

Авторизація у сфері сучасних інформаційних технологій

Щоб мати право на вчинення дій на багатьох інтернет-сайтах, користувачеві також необхідно пройти реєстрацію, вказати особисті дані, отримати певні повноваження, а потім підтверджувати їх при кожному заході на сайт.

Для проходження реєстрації в більшості випадків необхідно вказати електронну адресу для зворотного зв'язку, придумати собі оригінальне ім'я (логін) і пароль. Іноді необхідно вказати про себе більш детальну інформацію (вік, стать, адреса, телефон).

Адміністрація сайтів надає авторизованим користувачам додаткові функції - доступ до прихованого контенту, можливість залишати на ресурсі власні коментарі, підписуватися на отримання розсилок з новою інформацією, здійснювати покупки і т. Д.

До того ж авторизованому користувачеві не потрібно щоразу представлятися, наприклад, на форумах. Співрозмовники зможуть дізнатися його по його нікнейм.

На нашому ресурсі ви можете також дізнатися, що таке аутентифікація.


» » Що таке авторизація?