Що таке автобус?

Фото - Що таке автобус?

Вам цікаво, що таке автобус? Звідки походить це слово? давайте спробуємо це з'ясувати.

Прототипом сучасних автобусів були омнібуси - багатомісні закриті вози на кінній тязі. Вони з'явилися в 19 столітті як зручний і дуже популярний вид громадського транспорту. Омнібуси були доступні різним верствам населення, а в дослівному перекладі це слово означало «всім», тобто для всіх.

Автобуси з'явилися після винаходу автомобілів як якийсь «гібрид» омнібуса і автомобіля. А саме слово «автобус» походить від злиття скорочень слів «(авто) мобіль» і «омні (бус)».

У сучасній інтерпретації автобус - це багатомісний автомобіль, здатний перевозити більше 8 пасажирів. Автобуси, довжина яких становить менше п'яти з половиною метрів, називаються мікроавтобусами - це, наприклад, всім відомі маршрутки. В інших країнах ця класифікація залежить тільки від місткості, тому мікроавтобусами називають мінівени і автобуси, які здатні перевозити до 16 осіб.

Основна відмінність автобуса від інших видів громадського транспорту в тому, що він здатний пересуватися по місту і за містом без підвісних або підземних проводів і без рейок, яких потребують трамвай чи тролейбус.

Приклади використання цього слова в тексті:

  • Наша компанія пропонує послуги з організації пасажирських перевезень автобусами.
  • З нового року подорожчав проїзд у міських автобусах, а ціни на квитки в трамваї і тролейбусі залишилися колишніми.

Інші цікаві статті ви знайдете в нашому розділі Визначення.


» » Що таке автобус?