Властивості повітря

Фото - Властивості повітря

Природа не терпить порожнечі. Кожен вільний сантиметр, якщо він не заповнений матеріальним тілом, тут же заповнюється повітрям. Про те, які властивості повітря, в чому його особливість і як його можна вивчати, ми і поговоримо в сьогоднішній статті.
Що таке повітря

Повітря - це те, чим ми дихаємо. Він складається з природної суміші газів і необхідний всього живого на землі: людині, тваринам, рослинам і т.д. Коли ми вдихаємо повітря, в наш організм потрапляє кисень, який потрапляє в кров і дає необхідну життєву енергію. Без повітря людина може прожити не більш п'яти хвилин, що робить його найважливішим елементом навколишнього середовища.

Повітря формує собою атмосферу - оболонку навколо нашої планети Землі, яка дозволяє нам спокійно дихати і жити. Зрозуміти, що таке повітря можна, якщо детально розібрати, які властивості повітря.

Температура

Температурою називається величина, за допомогою якої вимірюється ступінь тепла повітря. Повітря прийнято вимірювати за трьома шкалами:

  • Цельсія,
  • Фаренгейта,
  • Кельвіна.

Шкала Цельсія використовується для вимірювання температури повітря в країнах СНД. Відповідно їй 0 - вихідна точка відліку, при цій температурі починає танути лід, тобто, вода переходить з твердого стану в рідкий. При 100 градусах за Цельсієм вода закипає і починає випаровуватися, переходячи з рідкого стану в газоподібний.

Тиск

Тиском повітря називається та сила, з якою він впливає на всі інші об'єкти. Кожен з нас відчуває на собі тиск повітря. Здавалося б, як таке можливо, якщо повітря - невагомий, ми не відчуваємо його, не бачимо і не можемо відчути? Але насправді, повітря теж володіє своєю масою, як і будь-який інший елемент у навколишньому середовищі. Просто маса його настільки мала, порівняно з нашою власною і з масою інших матеріальних об'єктів, що ми її не відчуваємо. Тиск повітря пояснюється силою тяжіння магнітного ядра Землі.

Щільність

Щільність повітря - це кількість повітря на один кубічний метр (1м3). Щільність залежить від тиску і температури повітря: при нагріванні повітря розширюється і щільність його стає менше. Відповідно, при зниженні температури повітря стискається, на нього діє тиск, і щільність його стає вище. Щільність повітря змінюється в залежності від шару атмосфери і віддаленості від земної кулі. Найближче до Землі щільність повітря менше, і чим далі від Землі, тим нижче температура, більше тиск і, відповідно, більше щільність повітря.


Смаку, кольору або запаху повітря не має.

Поряд з природними властивостями, існують фізичні властивості повітря.

Інертність

Це небажання повітря переходити з одного стану в інший. Він спочатку тяжіє до стабільності - станом спокою або рівномірного руху. Якщо ж спробувати привести його в інший стан, він буде чинити опір. І тим більше буде цей опір, чим більше буде щільність повітря.

В'язкість

У молекул повітря є своя постійна швидкість хаотичного руху. При нагріванні вона прискорюється, а при охолодженні - зменшується. Але якщо в потік швидко рухомих молекул теплого повітря додати струмінь холодного повітря з повільним рухом, то відбудуться взаємні зміни. Повільні молекули холодного повітря будуть остуджувати тепле повітря і, відповідно, уповільнювати їх рух. У свою чергу, швидкі молекули теплого повітря будуть підігрівати холодний і прискорювати рух його молекул.

Стисливість

Повітря стискається і розширюється під впливом тиску і температури. Від високої температури і низького тиску повітря розширюється, від низької температури і високого тиску повітря стискається.

Все це допоможе тобі краще пізнати навколишній світ. Властивості повітря такі ж важливі, як властивості будь-якого іншого речовини, тому їх потрібно знати і розуміти кожному.


» » Властивості повітря