Які бувають приставки?

Фото - Які бувають приставки?

Російська мова - наука непроста, і вивчати його можна нескінченно. Однак не потрібно бути професором, щоб дізнатися його основні моменти. Що ми знаємо про склад слова? Що у нього є корінь, префікс, суфікси, закінчення, деякі ще про основу згадають. Але що ми знаємо про приставках? Що вони стоять перед коренем? Не все так просто! Якщо ви хочете знати, які бувають приставки, тоді вам варто прочитати статтю вкрай уважно.

Почнемо з визначення. Приставка, чи префікс, - це, безсумнівно, значуща частина слова, розташовується вона перед коренем і служить для того, щоб доповнювати зміст слова, або взагалі повністю змінювати. Російська мова сьогодні налічує близько 70 префіксів. Приставки в російській мові, які вони? У сучасній російській мові все приставки діляться на три групи:

 • Перша група. Ці приставки завжди пишуться однаково: в-, ви-, до-, за-, до-, на-, над- (треба-), не- (недо-), перед- (надан-), про- (обо- ), о-, від- (ото-), па-, пере-, по-, під- (піді-), пра-, су-, у-, про-, разо-, с- (зі-). Приклади в словах: під-играть, обо-йти, про-співати.
 • Друга група. До цієї групи відносяться приставки, які закінчуються на з і с. Без- бес-, віз вос-, рас раз-, ис- з-, ніс- низ- і так далі. Їх написання залежить від того, на яку согланую починається корінь слова: якщо на дзвінку, то пишемо з-, якщо на глуху, то с-. Приклади: вос-співати, нис-падати, без-звучний, з-Вергал, воз-гласить.
 • Третя група. Це приставки пре- і при-. Це смислові приставки, тобто написання у слові залежить від змісту слова, і це часто викликає проблеми у необізнаних правила. При- ми пишемо, якщо слово з цією приставкою має значення приєднання (при-шити), неповноти дії (при-сісти), наближення (при-їхати), просторової суміжності (при-садибний), доведення дії до кінця (при-думати ). Пре- ми пишемо, якщо є значення «дуже» (пре-розумний), в значенні "пере" (пре-рвати в значенні "пере-рвати").Інша класифікація

Якщо ви більш детально вивчаєте російську мову, які бувають приставки ще, а вірніше їх класифікації, вам знати просто необхідно. Приставки ділять на російські та іншомовні. Російські приставки, в свою чергу, поділяють на:

 • Споконвічно російські - це: на-, під-, з-, в- і так далі.
 • Утворені з наречних прийменників: після-полуденну, між-планетний і так далі.
 • Застарілі приставки. Сьогодні їх уже не виділяють, але про їх існування все ж не варто забувати: пра-бабуся, па-горілок, па-дчеріца та інші.
 • Іноземні приставки помітні відразу: ультра-модний, екстра-ординарний, анти-народний, контр-революція, транс-континентальний і так далі.

Значення і роль приставок


Значення приставок в російській мові складно переоцінити. Для чого потрібна приставка:

 • Грає словообразовательную роль: автор і співавтор
 • Утворює вид у дієслів (досконалий / недосконалий): йшов і при-йшов
 • Утворює антоніми: за-йшов і ви-йшов
 • Змінює значення слова: до-робити, пере-робити, ви-робити.

Таким чином, приставка - це значуща частина слова, пишеться вона завжди злито із словом, і забувати про це не варто. Написання деяких приставок може викликати утруднення, тому потрібно чітко знати правила, згідно з якими ті чи інші приставки повинні писатися. Без цього вам ніколи не вдасться писати без помилок. Так що не варто ставитися до приставки зневажливо.


» » Які бувають приставки?