Яка країна найбільша?

Фото - Яка країна найбільша?

Росія - країна величезна і далеко не найтепліша на карті, Росіяни - радійте і пишаєтеся! Найбільша країна у Світі - Російська Федерація! Згідно останнього перепису населення, що проводився в 2010 р на території Росії проживають майже 143 млн. Чоловік. Площа території нашої країни - 17098246 кв. км. Вдумайтеся, ця цифра більше сімнадцяти мільйонів! Це майже 13% всієї земної суші. Значно поступається нашій країні і знаходиться на другому місці Канада із загальною площею 9984670 кв. км. У трійку увійшов і Китай - 9596960 кв.км. За ним слідують Сполучені штати, Бразилія, Австралія та Індія.

Цікаві факти про Росію

Росія - країна трансконтинентальна, тобто, розташована відразу на двох континентах. В Європі (північно-східна частина) та Азії (північна частина).

Територія нашої держави знаходиться відразу в чотирьох кліматичних поясах: арктичному, субарктичному, помірному і субтропічному. Тому різниця температур по країні може бути дуже велика. Від -60 ° С взимку - до + 45 ° С влітку. Не дивно, що на такій великій території спільно живуть багато народів і національності. Якщо вважати процентний склад, то найбільше в Російській Федерації росіян (майже 81%), потім йдуть татари з 3,88%, а слідом українці і малі народи Росії (башкири, чуваші, удмурти, мордва і так далі). У цих народностей близько 1% і менше.

Росія омивається двома океанами - Тихим і Північним Льодовитим. Наша країна взагалі багата ресурсами, в тому числі водними. Волга - матушка - найдовша європейська річка, а Байкал - найглибше озеро на Планеті! Про кількість корисних копалин, деревини та інших багатств і говорити не варто.

Якщо Вас коли-небудь запитають про те, яка країна найбільша, відповідайте з гордістю - Росія!


» » Яка країна найбільша?