Де знаходиться чорногорія?

Фото - Де знаходиться Чорногорія?

На карті світу, як самостійна держава, Чорногорія з'явилася відносно недавно. Проголошення незалежності датована 2006-м роком. У цій статті поговоримо про географію цієї країни. Отже, де знаходиться Чорногорія, і чим вона відома?

Це невелика за населенням і площі європейська країна розташовується на південному заході Балканського півострова. Вона межує з Хорватією, Боснією і Герцеговиною, Сербією та Албанією. Близько 200 кілометрів Адріатичного моря відокремлюють Чорногорію від Італії.
Населення і територія

Столицею і одночасно найбільшим містом держави є Подгориці. У ньому проживають близько 140 тисяч чоловік. Населення всієї Чорногорії складає 630 тисяч чоловік. За цим показником країна займає 147-е місце в світі. Що стосується площі, Чорногорська республіка розташувалася на 13 812 км ?, з яких 1,5% - водна поверхня.

Три географічні області

Чорногорію умовно можна розділити на три зони: узбережжі Адріатики, рівнинна центральна частина і східні гірські масиви. Найбільші міста і важливі транспортні вузли знаходяться в центрі. На Адріатичному узбережжі країни панує середземноморський клімат з теплим, сухим і досить тривалим літом (+ 23-27 ° C). Зима в цій частині Чорногорії коротка і не дуже холодна. Як правило, в зимові місяці температура знаходиться в рамках + 3-7 ° C.


У гірських районах і на півночі країни прохолодніше. Так взимку, температурні показники тут складають від +5 до? 10 ° C, влітку - + 19-25 ° C. Що стосується опадів, в середньому по країні, випадає від 500 до 1500 мм. В деяких гірських районах, поблизу узбережжя, може випадати більше 3000 мм опадів у рік. На радість гірськолижникам, сніг в горах Чорногорії лежить близько 5 місяців.

Водна поверхня

Берегова континентальна лінія Чорногорії має протяжність близько 300 кілометрів. До складу цієї країни входять також 14 морських островів, з сукупною берегової линів близько 15 км. У північно-західній частині держави знаходиться велика затока Бока Которська, який врізається в сушу на 30 кілометрів. Найдовшими річками Чорногорії є Тара (144 км), Лім (123 км) і Чеотіна (100 км). Цікаво, що каньйон річки Тара має глибину близько 1200 метрів. Він вважається найглибшим на європейському континенті і другим у світі. Найбільшим озером країни і Балкан, в цілому, є Скандарское озеро. Його площа дорівнює 369,7 км ?.

Ліси і пасовища

Порядку 41% території Чорногорії займають ліси, 39,5% - пасовища. У країні росте 2833 виду рослин. За конституцією, Чорногорія є "екологічним державою". Тому велику увагу властей приділяється збереженню унікального тваринного і рослинного світу.

Тепер ви знаєте, де знаходиться Чорногорія, і що цікавого пропонує ця країна.


» » Де знаходиться чорногорія?