Як вмиватися?

Фото - Як вмиватися?

З раннього дитинства дитину привчають виконувати постійні гігієнічні дії: мити обличчя, руки, чистити зуби і т.д. Але чи багато хто замислювалися над тим, як вмиватися, ніж вмиватися?
Умивання особи

Умивання обличчя вранці і ввечері звичні для кожної людини. Однак якщо робити при цьому невеликий масаж на обличчі, то цим самим стимулюється лімфосістема, при цьому шкіра отримує кисень і поліпшується циркуляція крові в шкірі обличчя. Крім цього необхідно правильно підібрати за типом обличчя засіб для вмивання (тверде мило може висушувати шкіру).

При умовно не тільки змивається бруд, косметика, зайвий жир з шкіри, але і змиваються мертві клітини з обличчя.


Недбале ставлення до процесу вмивання може призвести до сухості, стягнутості шкіри, а також можуть з'явитися серйозні дерматологічні проблеми.

Як правильно вмиватися

Для підтримки здорової шкіри обличчя є простий спосіб вмивання, він складається з наступних дій:

 • Спочатку потрібно обов'язково вимити руки, щоб бруд, мікроби жир не потрапили з рук на обличчя. Косметику з очей перед умиванням потрібно прибрати.
 • Після цього необхідно намочити обличчя прохолодною водою, гаряча вода може потривожити шкіру, можуть розірватися капіляри, утворюючи червоні точки у носа і щік. Після цього на кінчики пальців налити невелику кількість миючого засобу, а потім кінчиками пальців протягом 30-60 секунд масажувати шкіру обличчя короткими, ніжними круговими рухами.
 • Для кращого очищення обличчя використовується марлева тканина, яка діє як легкий отшелушівателі. Мити обличчя потрібно також круговими рухами. Не треба забувати про куточках очей і носа, шиї та лінії волосся.
 • Наприкінці потрібно плеснути собі в обличчя прохолодною водою 2-3 рази, щоб пори шкіри обличчя закрилися, потім промаківающімі діями чистим рушником протерти обличчя.

Правила вмивання обличчя

Кожній людині варто дотримуватися певних правил того, як мити обличчя:

 1. Умивання має бути без механічних пошкоджень. Не можна піддавати шкіру механічним стресам:
  • Для шкіри корисні контрастні водні процедури, але це не повинна бути дуже гаряча і дуже холодна вода. Починати вмиватися треба водою трохи холодніше, ніж температура тіла, поступово даючи звикати до температурного зміни.
  • Скраби для вмивання обличчя можна використовувати 2-3 рази на тиждень, не слід фанатично терти шкіру, необхідно дотримуватися масажних ліній. При сильному терті особи може виникнути запалення, пошкодження, раннє старіння шкіри. Використовуючи мила, гелі, пінки також не варто терти обличчя.
  • Не слід розтирати обличчя рушником після вмивання, треба просто промокнути його серветкою або м'яким рушником. Неправильне витирання обличчя може призвести до лущення, пошкодження шкіри.
  • Для особи повинна застосовуватися правильна косметика. Виробники косметичних засобів пропонують величезну безліч гелів, мила, пінок. Однак застосування їх має бути орієнтоване на тип шкіри.
   • Жирна шкіра. Для жирної шкіри підійдуть миючі засоби, що містять саліцилову кислоту. Саліцилова кислота має антисептичну дію, допомагає підсушити запалення, вугри, позбавитися від жирного блиску. Вибирати такі кошти потрібно з малим вмістом саліцилової кислоти, щоб не було подразнення і запалення шкіри обличчя.
   • Суха шкіра. При сухій шкірі краще вмиватися не концентрованими засобами, а гелями і пінками, до складу яких входять натуральні антисептики (календула, ромашка), а також зволожуючі компоненти (гліцерин, вітамін Е, масло ши).
   • Нормальна шкіра. Чисте обличчя не завжди показник здорової шкіри, якщо з'являється роздратування, то необхідно застосовувати засоби, що виключають цю проблему. Вмиватися слід гліцериновим милом, гелями, пінками.
   • Чутлива шкіра. Чутливу шкіру обличчя треба мити гіпоалергенними засобами (дитяче мило), щоб вони не мали ароматів, виражених запахів, неприродного кольору.