Що таке шіпіца?

Фото - Що таке шіпіца?

Шіпіца - поширене захворювання, яке найчастіше виникає через попадання в організм вірусу папіломи, один з різновидів бородавок. Локалізується шіпіца переважно в області стопи, викликаючи дискомфорт під час ходьби.Шіпіца може бути як великих, так і маленьких розмірів. Виглядає вона спочатку, як мозоль, а потім на ній з'являються нарости.

Найчастіше таке захворювання виникає у тих, хто носить незручне взуття низької якості, має ослаблений імунітет, фізичні травми. Проявляється шіпіца болем в області стопи, яка загострюється при ходьбі.

Передається така недуга допомогою побутового контакту з поверхнею і предметами, до яких торкався інфікована людина. Тому так важливо дотримуватись особистої гігієни і перед відвідуванням громадських місць (парилки, басейни і т. Д.) Обробляти шкіру спеціальними противірусними і протигрибковими складами.

Діагностика та лікування шіпіци

Діагностується шпіца шляхом візуального огляду. Лікування проводить хірург або лікар-дерматовенеролог. Видалення такої бородавки відбувається за допомогою самих різних методик:

  • припікання кислотами;
  • лазерне вплив;
  • радіохвильова терапія;
  • заморожування;
  • електрокоагуляція.

Також шпіца може бути видалена хірургічним шляхом - за допомогою скальпеля. Але важливо знати, що таке лікування є найбільш болючим і передбачає досить тривалий реабілітаційний період.

Рекомендуємо також прочитати статтю Як позбутися шіпіци.