Що таке папіломи?

Фото - Що таке папіломи?
Дивіться відео

Що таке папіломи?

Папілома - це доброякісне утворення, яке викликає вірус. Вірус папіломи людини спокійно "спить" в людському організмі до пори до часу. За статистикою, близько 60% людей є переносниками цього вірусу. Передається він при фізичному контакті двох людей. У 90% випадків після зараження організм виліковується самостійно. Якщо у людини міцний здоровий імунітет, вірус папіломи йому не страшний. В принципі, папіломи вважаються нешкідливими утвореннями, але деякі переходять в рак з причини зміни характеру росту тканин.

Зовнішні прояви папіломи

Освіта може з'явиться в будь-якому місці людського тіла - і на слизових, і на шкірі. Час зростання може становити всього кілька годин. Зовні папіломи схожі на щільні маленькі бородавки круглої або неправильної форми.

Папіломавірус викликає і всім відомі бородавки. На сьогоднішній день відомо 600 штамів папіломавірусу людини.

Колір папілом може змінюється від світло-рожевого до темно-коричневого. У процесі життя вірусу в тілі людини може вирости кілька папілом. Людина може бути носієм декількох папілом. Також вони мають особливість збільшуватися в розмірі, що робить освіту набагато небезпечніше. Оскільки найчастіше папілома виглядає, як гриб, тобто перебуває "на ніжці", збільшується ймовірність того, що вона відірветься (зачепиться за щось і т. Д.). А це серйозно може збільшити ймовірність того, що вона перетвориться на злоякісне утворення.

Найчастіше вірус проявляється в літньому віці, коли організм втрачає силу імунітету і стає схильний до інфекцій. Папілома може проявитися і у молодих людей, але з інших причин: людина є носієм вірусу і тяжко хворіє інфекційними захворюваннями, переживає сильний стрес, знаходиться в післяопераційному періоді, довго приймає ліки, у тому числі й антибіотики. Крім того, є безліч інших причин, розглянемо їх докладніше.

Причини виникнення папілом

Існує дві причини виникнення:

 1. Якщо вірус живе в організмі людини і при зниженні імунітету проявляється зовні;
 2. Зараження ззовні:
  • Через статевий акт, включаючи орально-генітальні контакти, а також анальний секс;
  • Через інші фізичні контакти (наприклад, вдома, в побуті);
  • Через рани, подряпини і порізи на шкірі;
  • В басейні, спортзалі, лазні, в будь-якому громадському місці.

  Перебіг хвороби


  Хвороба може протікати по-різному. Залежно від імунітету людини та виду папіломавірусу, людина може самостійно вилікуватися протягом півроку-року без будь-яких проявів, в гіршому випадку - померти від раку.

  Середньостатистичний організм, імунітет якого підірваний стресами, шкідливими звичками і відсутністю достатньої кількості сну, сильно схильний даного вірусу. Знижений імунітет дозволить вірусу прекрасно існувати в організмі свого господаря.

  Від двох тижнів до кількох років триває інкубаційний період у папіломавірусу. Йому також властиво прихований перебіг інфекції. Буває таке, що людина заражена відразу декількома видами папилломавирусов.

  Клінічний прояв настає тільки у випадку впливу різних чинників, що допомагають вірусу активізуватися.

  Чим небезпечний вірус?

  Вірус папіломи людини небезпечний можливими ускладненнями. Ще в 80-х роках минулого століття стало з'являтися все більше повідомлень про етіологічну роль папилломавирусов в розвитку раку шийки матки, або, як її ще називають, плоскоклітинної карциноми. В останні десятиліття статистика доводила це припущення.

  Так як вірус папіломи може утворитися не тільки на жіночих статевих органах, але й на чоловічих, чоловікам теж слід уважно ставитися до цього. Якщо це простежити можливо самостійно, завжди можна вчасно звернутися до лікаря. Виникнення папіломи в анальному отворі також може спровокувати рак, але, швидше за все, лікування почнеться на пізній стадії, так як місце є, м'яко кажучи, важкодоступним для простого дослідження. А як відомо, найчастіше рак можна перемогти, почавши лікувати його на ранній стадії розвитку.

  Найчастіше лікування папіломавірусу починається з курсу підвищення імунітету. Саме він, в першу чергу, буде боротися з вірусом папіломи. Також в косметологічних клініках можна прибрати зовнішні прояви - тобто видалити бородавки. Але видаливши бородавку, ви не вирішите проблему. Бородавка - лише симптом вірусного захворювання і натяк організму на слабкий імунітет. Після видалення папіломи, якщо не займатися питанням здоров'я, може з'явитися ще одна або декілька в іншому місці. Тому при появі папіломи швидше йдіть до лікаря.

  Будьте здорові!

  Також вам можуть бути цікаві ці статті:


  » » Що таке папіломи?