Чому пахне піт?

Фото - Чому пахне піт?

Виділення поту - це процес терморегуляції організму, який в житті людини відіграє дуже важливу роль. Але для людини, коли він потіє, це не дуже приємне відчуття. Так, чому пахне піт? Звідки він у нас взявся?

Потіємо

Пот захищає нашу шкіру, утворюючи на ній тонкий шар. Він змішується з секретом, який виділяють сальні залози. В добу у людини максимально може виділятися до чотирнадцяти літрів поту.

Якщо організм здоровий, то він виділяє терморегуляціонних, харчове, емоційне потовиділення. Якщо у людини є емоційні навантаження, тоді організм вимагає охолодження. Усім нам відома ситуація, коли ми хвилюємося, то при цьому можуть потіти деякі ділянки тіла. Коли ж ми приймаємо їжу, особливо, гостру їжу або алкоголь, потовиділення теж посилюється, при цьому полегшується робота нирок. Це і буде харчове потовиділення.

Чому ми пахне

Ви запитаєте, чому так сильно пахне піт? Це відбувається тому, що залози, які розміщені під руками, при своїй діяльності руйнують секреторні клітини. З цієї причини у поту є запах і він в'язкий. Буває, що піт пахне сечею, причина в тому, що до його складу входять органічні речовини, тобто амінокислоти, сечова і молочна кислоти, а також сечовина. Води в складі поту - 99%, крім того, містяться і неорганічні речовини: залізо, цинк, олово та інші.

Підвищене потовиділення може бути наслідком деяких захворювань. Тому, якщо ви помітили, що тривалий час дуже потієте, то вам необхідно звернутися до лікаря. Причини можуть бути різними, пройдіть комплексне обстеження.

Сьогодні на ринку косметики та фармації є багато засобів проти поту і запаху. Про це можна дізнатися в статті: "Як позбутися запаху поту?".