Як відновити жорсткий диск?

Фото - Як відновити жорсткий диск?

У статті ми будемо розглядати можливості відновлення вийшов з ладу жорсткого диска. Про те, як відновити дані з відформатованого жорсткого диска, ви можете прочитати тут. Багатьох цікавить питання: чи можна відновити жорсткий диск? Відповімо так: відновлення інформації з пошкодженого жорсткого диска можливо, якщо не пошкоджена його робоча поверхня. Ну а тепер кілька ефективних способів відновлення диска, які допоможуть вам повернути цінну інформацію.
Як відновити пошкоджений жорсткий диск: основна інформація

Перш за все потрібно уважно оглянути корпус вашого вінчестера (саме так часто називають користувачі жорсткі диски) на наявність можливих пошкоджень. Для цього потрібно спочатку відключити комп'ютер і від'єднати жорсткий диск, після чого можна приступати до огляду. При помітних пошкодженнях можна віднести диск фахівцям, так як самостійно тут вже нічого зробити не вийде, проте перед цим незайве зробити кілька наступних дій. Для початку можна спробувати замінити дроти живлення і даних на нові і подивитися, чи буде диск працювати після підключення, так як іноді проблема полягає в несправності проводки.

Також проблема може полягати і в неправильному підключенні диска, особливо якщо це диск типу PATA. Такі жорсткі диски можуть не працювати в режимі «slave», тому потрібно переставити перемичку на диску на режим «master», щоб комп'ютер бачив цей диск як головний. Дану ситуацію можна також вирішити, залишивши підключеним тільки цей «проблемний» вінчестер. Якщо ваш диск і раніше не працює, можна спробувати наступне: підключіть замість нього інший диск в той же роз'єм. У тому випадку, якщо і він не буде працювати, проблема полягає не в диску, а в материнській платі або в платі контролера диска. Точно так само можна підключити Вас диск до іншого комп'ютера - у разі позитивної завантаження стане зрозумілим, що потрібно оглядати вже не вінчестер, а материнську плату або плату контролера.

Як відновити жорсткий диск: використовуємо інший диск

Другий спосіб полягає в тому, щоб замінити деякі деталі жорсткого диска, використовуючи інший вінчестер. Зокрема, поговоримо про плату контролера, яка досить часто і є головною причиною виходу з ладу жорсткого диска. Але для початку потрібно впевнитися в тому, що плата знімається без розтину корпусу вінчестера. Після цього необхідно знайти повністю аналогічний жорсткий диск, і можна приступати до заміни.

Акуратно відкрутіть гвинти і зніміть плату контролера на зламаному диску, а потім виконайте те ж саме з працюючим диском і пригвинтите плату з працюючого диска до зламаного. Тепер можна перевірити наш жорсткий диск, підключивши його до комп'ютера. Проте варто зауважити, що в тому випадку, якщо він запрацює, краще підстрахуватися і скопіювати важливі дані куди-небудь ще. Якщо ж диск не заробив, прикрутите працюючу плату назад до діску- «донору», який повинен працювати, як і раніше.

Інші можливості відновлення розділів жорсткого диска

До цих пір ми говорили, в основному, про ті чи інші фізичні ушкодження жорстких дисків. Але часто буває так, що ніяких фізичних ушкоджень немає, а диск все одно не працює. Найпоширеніша проблема тут - пошкодження файлової системи. У цьому випадку може допомогти, наприклад, використання іншої операційної системи, відмінної від Windows. І найкращий варіант - Linux. В Лінуксі можна зробити образ не працює під Windows жорсткого диска, або завантажити інсталяційний диск Windows і набрати в консолі команду «chkdsk» (без лапок), що дозволить запустити процес перевірки і відновлення пошкодженої файлової системи.

Втім, до цих процедур варто вдаватися в крайньому випадку, оскільки Linux зазвичай прекрасно читає жорсткі диски з пошкодженою файлової системою Windows. Не варто забувати, що відразу ж, як доступ до файлів на диску буде отриманий, слід копіювати їх на більш надійний, що працює диск щоб уникнути виникнення проблем з вінчестером із зіпсованою файлової системою. А після завершення копіювання можна запустити повне форматування даного диска.


Також відзначимо, що на сьогоднішній день існує чимало корисних утиліт, здатних відновлювати пошкоджену інформацію - за винятком випадків, про які ми розповімо трохи нижче.

Утиліти для відновлення жорстких дисків

Для відновлення даних з жорстких дисків можна скористатися спеціальними програмами - утилітами. І однією з таких утиліт є програма Photorec. Спочатку вона використовувалася для відновлення графічної інформації, однак сьогоднішні версії дозволяють відновлювати файли будь-якого типу. Певну незручність (звичайно, відносне) Photorec полягає в тому, що вона привласнює відновленим файлам власні імена, тому після того, як процес відновлення буде закінчений, доведеться постаратися, щоб відшукати потрібні дані. Однак це сущі дрібниці в порівнянні з тим, що зіпсовані або стерті важливі файли будуть відновлені.

Для того, щоб навчитися користуватися цією програмою і схожими утилітами, потрібно трохи часу. До речі, для відновлення окремих файлів з жорсткого диска можна скористатися безкоштовною програмою Recuva, яку нескладно знайти в інтернеті. Вона дозволяє відновлювати видалені файли будь-якого типу, а крім того, ви можете здійснювати пошук видалених файлів в спеціальному каталозі, створеному системою, і відновлювати лише ті з них, які вам дійсно необхідні. Ось тільки відновлюють подібні програми, як правило, лише ті файли, які були видалені недавно, і тут потрібно пояснити, чому не вся інформація, що була на жорсткому диску, може бути відновлена.

Коли неможливо відновити інформацію

Про один випадок, в якому неможливо відновлення даних (у всякому разі, у повному обсязі), ми вже говорили - це пошкоджена записує поверхню жорсткого диска. У цьому випадку для того, щоб спробувати відновити інформацію, можна звернутися в спеціальну фірму.

Другий випадок пов'язаний з відновленням давно записаної на диск інформації. І тут шанси на відновлення тим менше, ніж раніше були видалені ті чи інші файли. Справа в тому, що запис на жорсткий диск проводиться таким чином, що нова інформація записується поверх старої, яка була вилучена. Тобто віддалена інформація насправді все одно зберігається на диску (якщо тільки вона не була видалена особливим чином, за допомогою спеціальних програм), проте поступово затирається більш нової. При цьому, навіть якщо на диск записувалося мало нової інформації, все одно шанс відновлення дуже старих файлів невеликий, адже не можна забувати ще й про системні файли, які створюються операційною системою в процесі роботи.

Прикінцеві поради

Тепер ви знаєте практично все про те, як відновити жорсткий диск. Залишилося додати, що в деяких випадках все ж варто довірити відновлення жорстких дисків фахівцям. Це доцільно, по-перше, при спробі відновлення дуже важливих даних, щоб не допустити остаточної поломки вінчестера, до якої може призвести, наприклад, необережне поводження з жорстким диском.

А по-друге, можна довірити жорсткий диск майстрам і в тому випадку, коли на нього діє гарантія виробника. В даному випадку ви можете безкоштовно звернутися в сервісний центр. Єдине, про що слід пам'ятати: якщо ви хочете відремонтувати диск в сервісному центрі, не можна відкривати корпус диска, інакше вам буде відмовлено в гарантійному обслуговуванні.


» » Як відновити жорсткий диск?