Як доглядати за чайним грибом?

Фото - Як доглядати за чайним грибом?

Напій з чайного гриба дуже корисний. Його радять пити після їжі по два-три склянки на день. Він має безліч корисних властивостей, нормалізує тиск, корисний для судин і серця, є відмінним антибіотиком. Але для того, щоб користуватися усіма його перевагами, мало просто завести його в банку, потрібно постійно правильно доглядати за ним, інакше всі ваші зусилля пропадуть даремно і ви залишитеся без цього чудесного помічника.
Правильний догляд

Багато будинків тримають чайний гриб, догляд, за яким досить простий, але все ж вимагає до себе постійної уваги. Щоб гриб був здоровий і не пропав, його слід промивати теплою кип'яченою водою. Влітку це потрібно робити - раз на тиждень, у той час як взимку - раз на 2 тижні.

Слід знати, що чим більше він має шарів, тим він здоровіший і сильніший. Однак з таким грибом важче управлятися, його складно вийняти з банки, добре промити. Тому, якщо гриб сильно «розтовстів», то краще прибрати у нього один-два шари. При цьому прибирати слід верхні шари, а старі навпаки, потрібно берегти, оскільки саме там живуть колонії оцтовокислих бактерій, що синтезують органічні кислоти, які є основою цілющого потенціалу гриба. Однак якщо старі волокна відділилися самі, то їх цілком можна видалити.


Іноді, після поділу, молодий гриб не спливає на поверхню чайного розчину. Так відбувається тому, що він став занадто тонкий. Така проблема цілком вирішувана, потрібно почекати кілька годин. А якщо цього не відбудеться, то можна зменшите кількість чайного розчину. За кілька днів він набере свою силу і буде давати багато напою, як і колись. Не слід забувати про чайний гриб, так як вся рідина в банку може випаруватися. Його можна привести до тями, заливши солодким чаєм і дати постояти тиждень. Якщо ви не будете якийсь час вживати напій, то гриб можна відправити на відпочинок. Для цього можна просто залити його кип'яченою водою, але краще помістити його в слабкий розчин чаю.

Слід знати, що чайний гриб можна заливати і розчином із зеленого чаю, а не тільки чорного. Такий напій стане ще корисніше, оскільки цей сорт чаю містить більше вітаміном. Також до будь-якого сорту чаю можна додати різні трав'яні суміші, наприклад, кропиви, мати-й-мачухи, суниці, шипшини. Однак пам'ятайте, що для приготування настою можна використовувати сорти чаю, що містять ефірні масла, а саме шавлія, ромашка, перець, дика смородина та інші. Тепер ви знаєте, чим корисний чайний гриб, як доглядати за ним, а значить, завжди будете здорові. А якщо ви хочете виростити чайний гриб, то стаття, розташована за цим посиланням, розповість, як це зробити - «Як виростити чайний гриб з нуля?».


» » Як доглядати за чайним грибом?