Як пити каву?

Фото - Як пити каву?

Кава - це один з найпопулярніших напоїв у світі. Щодня люди всієї планети випивають більше двох мільярдів чашок кави. Не секрет, що цей напій володіє цілим рядом корисних властивостей. Головним з них є стимулюючий, бадьорить, яке він має на організм, завдяки вмісту кофеїну. Давайте розберемо, як пити каву. На сьогоднішній день існує досить багато різних способів його приготування. Створені різні пристосування, наприклад, турки для варіння напою на вогні, або електричні кави машини.
Як можна пити каву

Коли справжній цінитель п'є каву, він уважно «прислухається» до відтінків його аромату і смаку. Варто зазначити, що кожен вид цього напою може зажадати особливого підходу до церемонії його розпивання. Всі знають, як пити каву, традиційним способом, з маленьких чашок, об'ємом менше 100 мілілітрів.

А, приміром, у Туреччині прийнято запивати кавою крижаною водою. Спочатку гурман робить ковток гарячого напою, і слідом за ним - ковток студеної води.

Крім цього, в Азії прийнято робити пару ковтків підкисленою лимонною води, відразу після випитої чашки кави. Це робиться, щоб обполоснути рот і горло від дрібних частинок кави.

А якщо напій був поданий прямо в джезві (турці), перед тим як випити кави, необхідно спочатку зняти пінку, і покласти її в чашку. Тільки після цього зверху в неї наливають сам напій.

Часто до кави подають лікер. У цьому випадку напої слід відпивати невеликими ковтками. Безпосередньо в чашку з кавою алкоголь не наливають.

Кава з вершками любителі п'ють через соломинку, помішуючи при цьому ложкою шапочку з вершків. Якщо ж вам не подали соломинку, то каву можна пити маленькими ковтками через вершки.


Нашим співвітчизникам не потрібно роз'яснень щодо того, як правильно пити каву з молоком. У кав'ярнях молоко зазвичай подається в спеціальній невеликому посуді, окремо від кави. Справжні любителі цього напою, спочатку в каву додають цукор і розмішують його. Тільки потім заливають напій кип'яченим молоком.

Ще кави можна пити і з льодом. Такий напій називають фраппе. Його подають в прозорому високому стакані і п'ють через соломинку. Лід при цьому слід залишити на дні склянки. Ні в якому разі не слід виловлювати і жувати шматки льоду.

Що стосується капучино, то його п'ють прямо разом з пінкою, і періодично при цьому помішують. При правильному вживанні кави цього виду, над верхньою губою у вас повинні залишитися молочні «вусики».

Кава може бути поданий і з морозивом (гляссе). Зазвичай, морозиво при цьому підмішують прямо в напій і їдять його потроху ложкою, а каву п'ють через соломинку. Якщо морозиво вже встигло розтанути ще до того, як закінчиться весь кави, соломинку відкладати вам не доведеться. Такий напій зазвичай подається у високих келихах, і пити з них без трубочки було б дуже незручно.

Варто звернути увагу також на:

  • мокачино - кава з шоколадом,
  • латте - це кава з вершками і молоком,
  • корретто - кава, в який було додано невелику кількість бренді або ж самбуки.

Ще про каву

Деякі кав'ярні придумують свої власні способи для приготування та подачі кави. При цьому можуть бути використані різні приправи або інші добавки.

Хочеться зауважити, що кава спосбен надавати позитивний вплив на здоров'я людей. Цей напій знижує ризик виникнення раку грудей у жінок, цирозу печінки, хвороби Паркінсона та цукрового діабету другого типу. Лише одна чашка цього дивовижного напою здатна поліпшити пам'ять, увагу, продуктивність праці і ваш настрій.


» » Як пити каву?