Що робити, якщо пошту зламали?

Фото - Що робити, якщо пошту зламали?

Злом електронної пошти - одне з улюблених занять мережевих шахраїв. Поштові скриньки зламують регулярно, а восени 2014 року в Рунеті з перервою буквально в кілька днів були опубліковані величезні бази даних з паролями до поштових акаунтів Яндекса, Mail.Ru і Gmail. Що ж робити, якщо пошту зламали? Читайте про це в нашій статті. Крім того, вас може зацікавити стаття Що робити, якщо зламали контакт.
Що робити при зломі пошти

Якщо ви виявили, що не можете увійти в свою поштову скриньку, хоча вводите правильний логін і пароль, - значить, його у вас «угнали». Але не поспішайте зневірятися - можна спробувати відновити доступ. Для цього на сторінці входу натисніть посилання «Забули пароль?» І дотримуйтесь інструкцій. Якщо при реєстрації ви вибрали секретне питання, вас попросять на нього відповісти. Якщо до вашого аккаунту прив'язаний додатковий адресу електронної пошти, дані для відновлення доступу вишлють на нього.

Проте досвідчені зломщики, звичайно, при перехопленні поштової скриньки першим ділом змінюють всі налаштування, тому повернути собі контроль над аккаунтом стандартними способами не завжди виходить. У такому випадку спробуйте звернутися в службу підтримки поштового сервісу і довести, що саме ви - власник ящика. Для цього у вас можуть попросити вказані при реєстрації ПІБ та дату народження, IP-адресу, з якої ви найчастіше входили в пошту, і інші ідентифікаційні дані.

Але якщо ви реєстрували поштову адресу на вигаданого людини і не можете ніяк підтвердити, що він ваш, доведеться з ящиком розпрощатися. Щоб не потрапляти в подібні ситуації в майбутньому, подбайте про надійному захисті. Якщо поштовий сервіс підтримує двухфакторную аутентифікацію, включіть її - тоді для входу в пошту з нового комп'ютера потрібно буде вказувати не тільки пароль, але і одноразовий код, присланий по SMS, що ускладнить завдання хакерам. Крім того, обов'язково встановіть надійний антивірус, щоб убезпечити себе від програм, перехоплюючих натискання клавіатури при введенні пароля.

Ну і зрозуміло, створіть складний пароль і ні в якому разі не використовуйте його на інших сайтах. Адже якщо у вас один пароль на всі сервіси і зловмисники зламають один з них, їм буде відкритий доступ і в вашу пошту теж.


» » Що робити, якщо пошту зламали?