Коли садити полуницю?

Фото - Коли садити полуницю?

Полуниця - теплолюбна і світлолюбна рослина, для вирощування якого необхідні особливі умови. Адже ви хочете отримати урожай з соковитих солодких ягід. Сортів полуниці досить багато, і є такі, які можна висаджувати на відкритому грунті в середній смузі. У південних регіонах висадка та догляд за полуницею складе менше турбот, тому цьому сприятиме клімат. Для північних ж регіонів посадка полуниці на відкритому грунті не дуже підходить, тому там її вирощують, в основному, в теплицях.
Терміни та умови посадки

Часом, коли садити насіння полуниці найкраще, вважається зима. А саме, грудень - січень. Садять полуницю насінням, і лише коли вони проростуть, їх пересадять на відкритий грунт. Чим південніше регіон посадки, тим раніше настає час посадки насіння. Для середньої смуги кращим часом вважається середина січня. Для посадки підійде садовий грунт, без домішок.

Перед тим, як настануть терміни, коли садити полуницю, можна заготовити насіння самостійно. Для цього в середині літа, коли вже дозріють ягоди, у найбільш стиглих потрібно зрізати верхній шар. Там знаходяться насіння. Потрібно розташувати зрізані частини на сонці і висушити. Після чого, відокремити від м'якоті насіння і залишити їх у сухому місці. За три дні до посадки полуниці, насіння поміщають в воду. Після того, як ви засипали грунт в ящик для посадки, його краще полити водою.


Насіння краще не розсипати хаотично, а розташувати їх на відстані 7 - 10 см. Так розсада буде краще рости. Після посадки насіння, ящик з ними накривається прозорою плівкою або склом. Найкращим місцем для нього буде найбільш освітлене місце, наприклад, біля вікна. Під час проростання насіння потрібно стежити за тим, щоб грунт ні дуже пересушеним. Якщо ви помітили це, треба кропити його з пульверизатора. Як тільки ви помітите, що деякі насіння проросло і дали сходи, скло або плівку потрібно зняти. Можна пересадити, за бажанням, проростають «кущики» розсади в торф'яні горщики.

Іноді той час, коли садити полуницю, залежить від її сорту. З насіння виростають найкраще такі сорти як:

  • Богота. Пізній сорт полуниці. Висаджують його наприкінці січня, а розсаду пересаджують на відкритий грунт навесні. Ягоди ж з'являються в кінці літа.
  • Мутафаворіт. Сорт середнього терміну дозрівання. Садять насіння в грудні - початку січня.
  • Сахалінська. Такий сорт вважається універсальним, тому висаджують насіння в будь-який період з грудня по січень. А плодоносити кущі починають з літа до пізньої осені.
  • Лакомка. Ранній сорт полуниці. Садити насіння потрібно в грудні, краще на початку. І урожай ягід можна збирати з кущів вже в травні, особливо при висадці розсади в квітні. Це більше підходить південним регіонам.

Є також така хитрість, як висадка насіння полуниці на сніг. В ящик для посадки так само засипається грунт. Зверху на грунт укладають насіння і засипають їх двох - трисантиметровим снігом. Сніг буде танути поступово, тим самим зволожуючи грунт.


» » Коли садити полуницю?