Який фільтр для води краще?

Фото - Який фільтр для води краще?


Ні для кого не секрет, що воду, яка тече у нас з кранів, важко назвати чистою і корисною, особливо в мегаполісах. Тому все частіше люди купують і встановлюють фільтри для очищення води. Який фільтр для води краще? Ми пропонуємо вашій увазі перелік сучасних фільтрів для води, а також коротку характеристику про кожного з них:

  1. Фільтри-насадки на кран. Такі фільтри кріплять на кінчик крана. Їх ефективність невисока, тому що вони очищають воду лише від великих забруднень. Вода з насадкою тече повільніше, тому для господарських справ краще набирати воду без фільтра.
  2. Стаціонарні фільтри. Їх підключають до системи водопроводу і розташовують під раковиною. Вони вимагають встановлення додаткового невеликого крана, через який невеликою цівкою ллється очищена вода.
  3. Глечик. Один з найпопулярніших фільтрів. Складається з двох частин: ємність зразок глечика і сам фільтр, який вставляється в неї. Зверху у фільтр наливаєте воду, вона проходить через очищувальну касету і в глечик вже потрапляє очищеною. Касети знімні, і їх треба час від часу міняти.
  4. Вугільні фільтри - дешеві і прості у використанні. Очищаючу речовина - активоване вугілля - видаляє забруднення і вбиває деякі мікроорганізми. Але у цих фільтрів є істотний недолік - з часом вугілля накопичує в собі бактерії і мікроорганізми, які добре розмножуються в цьому середовищі. Тому змінні касети або наповнювачі треба міняти якомога частіше. Термін використання - 6-9 місяців. У деяких фільтрах додатково використовується нано-срібло, яке забезпечує антибактеріальний захист.
  5. Іонообмінні фільтри здебільшого пом'якшують воду і видаляють шкідливі сполуки металів.
  6. Окислювальні фільтри очищають воду завдяки своїм окислювально-відновним процесам.
  7. Фільтри з системою зворотного осмосу стають все більш популярними, а й суперечки навколо них точаться палкі. Суть роботи таких фільтрів полягає в тому, що дуже тонкі мембрани затримують практично всі можливі забруднювачі, і вода виходить дуже чистою. При системі зворотного осмосу діють два потоки. Перший - це та вода, яку очищає фільтр. Другий потік змиває з поверхні мембран все забруднювачі і забирає їх з собою назад в каналізацію. Таким чином, ми отримуємо воду, наближену за своїми якостями до дистильованої, і фільтр очищає себе сам. Ці фільтри дуже ефективні, але і коштують вони дорожче. Суперечки ведуться щодо якості води. Справа в тому, що крім шкідливих речовин, ці фільтри позбавляють воду і корисних. А це загрожує проблемами зі здоров'ям. Це одна точка зору. Її противники вважають, що нічого в цьому страшного немає, так як корисні речовини, яких позбавлена вода, ми можемо отримати разом з їжею. Проте, слід пам'ятати, що занадто очищена вода активно розчиняє в собі навколишні речовини. Наприклад, це можуть бути речовини з повітря житла (зокрема, двоокис вуглецю). Така вода може стати шкідливою, та й смак її від цього може зіпсуватися.
  8. Керамічні фільтри. В основі очищувальних елементів - кизельгур (гірська порода, яка складається з останків діатомових одноклітинних водоростей). Деякі містять додаткове нано-срібло. Термін дії такого фільтру можна продовжити, якщо періодично промивати його під проточною водою.
  9. Ультрафіолетові очисники. Суть роботи - опромінення води високими частотами світла через скло. Таким чином вбиваються всі живі організми у воді.
  10. Проточні фільтри з KDF. Вважаються одними з кращих. Ефективно очищають воду, не позбавляючи її корисних речовин. В основі їх роботи - електрохімічні окислювально-відновні реакції, які перетворюють забруднюючі речовини в нешкідливі. Видаляють 98% хлору і важких металів. Швидкість очищення висока, здатний обробляти гарячу воду. Економічні і довгострокові.

Який фільтр для води краще, вирішувати вам. Все залежить від ступеня та якості забрудненості тієї води, якою ви користуєтеся. Для того, щоб краще зрозуміти, який фільтр купити, зробіть біохімічний аналіз води. Це коштує недешево, але на здоров'ї краще не економити. Крім того, радимо використовувати не один, а два фільтри з різним принципом очищення, і звичайно, строго слідувати інструкціям по їх експлуатації.


» » Який фільтр для води краще?