Як виростити бегонію?

Фото - Як виростити бегонію?

Бегонія - це багаторічна рослина сімейства бегонієвих. У декоративному квітникарстві використовують більше 120 видів бегоній. Всі ці види по-своєму прекрасні. Є серед бегоній декоративно-листяні та декоративно-квітучі види. Рослини ці дуже красиві, листя у них соковиті, мають кілька Кособоков форму. На квітконіжках вони мають квітки, як жіночі, так і чоловічі. У жіночих квітках над пелюстками утворена тригранна насіннєва коробочка. Бегонії цвітуть все літо, якщо ж їм створені хороші умови, то вони можуть цвісти і взимку, і восени. У цій статті ми розповімо, як виростити бегонію.
Загальні правила посадки

Подобаються бегонії садівникам, тому що вони дуже швидко ростуть, від моменту посадки до появи першого кольору, проходить, як правило, 3 місяці. Для того щоб квіти радували око вже на початку літа, посадку їх потрібно починати в березні. Цей процес зазвичай, особливих умінь і знань не вимагає. Висаджують матеріал у ті ящики і кошики, в яких він повинен рости, а ще в особливі торф'яні горщики, які після цього будуть пересідати на місце постійного зростання. Містити бегонії можна в домашніх умовах, а можна висаджувати на власну земельну ділянку. Там вони приживуться прекрасно, і протягом усього літа будуть цвісти.

Здійснюватися посадка бегонії повинна в родючий грунт. Повинен бути хороший дренаж, а в грунт доданий торф. Необхідно постійно зволожувати грунт. Не люблять бегонії навіть легких заморозків, тому на відкриті клумби їх можна висаджувати тільки тоді, коли період заморозків вже закінчиться. Рослину можна в контейнерах виносити на вулицю, але, якщо виникне найменша загроза похолодання, необхідно відразу занести їх в приміщення. До світла бегонії не вимогливі, їх краще садити в ділянках саду, які затемнені. Утримувати їх краще в північній стороні приміщення.

Вирощування бегонії з насіння


Тільки два види бегонії можна вирощувати з насіння: вечноцветущая і декоративно-квітучі. Насінням розмножують сорти бегоній, що передають свої сортові якості. У цієї рослини насіння дуже дрібні. Всього 0,2г насіння потрібно, щоб виростити тисячу штук бегоній. Сприятливий час для висадки - лютий. При такій посадці у рослини буде час зміцніти до осені. Як виростити бегонію з насіння?

 • Насіння бегоній висівають у контейнери з сумішшю торфу, піску і листової землі, співвідношення буде наступним 1: 1: 2. Присипати насіння не слід, їх потрібно просто прікатать злегка.
 • Контейнери з посіяними насінням прикривають склом, плівкою або оргстеклом зверху, з метою збереження вологи.
 • Температура повітря в приміщенні, де сходять насіння бегонії, повинна становити близько 20-22 градусів.
 • Поливати посів слід дуже обережно, так як маленькі насіння можна змити водою. Полив потрібно здійснювати з піддона, можна крапельним шляхом за допомогою пульверизатора.
 • Проростають бегонії вже через тиждень після посадки. Зійде багато паростків, вони всі будуть різного розміру.
 • Після появи перших паростків, потрібно починати на 30 хвилин в день піднімати скло, рослина повинна пристосовуватися до повітря.
 • Після закінчення 2-3 тижнів необхідно пікірувати паростки бегонії, схема 2х2 сантиметри. Пікірування виконується дуже обережно, тому що у бегонії дуже ніжні паростки, дуже легко у них можуть зламатися стеблинки і корінці. У момент 1-го пікірування у паростків повинно бути по одному справжньому листку, якщо ж була посіяна бегонія вечноцветущая, то по 2 аркуша.
 • Грунт для сіянців готується також як суміш для висіву, температура знижується до 18 градусів. Через місяць розсаду можна висадити в горщики або контейнер на місце постійного зростання. Молоді бегонії будуть цвісти вже в 1-ий рік.

Вирощування бегонії з бульби

 • Давайте дізнаємося, як виростити бульбову бегонію. Купують в магазині такі бульби, у яких вже присутні маленькі паростки.
 • Удома їх розкладають на мокру тканину в теплому світлому місці.
 • Після цього чекають, коли з'являться у бульб маленькі корінці.
 • Як тільки це сталося, їх висаджують у горщики неглибоко, 1-2 см від верхньої частини бульби бегонії.
 • Після закінчення заморозків, приблизно на початку червня, можна висаджувати бульби бегонії в сад, закопуючи в землю ємність з бегонією.
 • Як тільки з'являються перші осінні заморозки, ця ємність повинна переміститися в приміщення. Повинні бути видалені стебла, ємність, в якій знаходяться бульби бегонії, потрібно поставити в прохолодне місце, наприклад, біля лоджії. Бульба повинен зберігатися в цьому місці всю зиму, не слід його поливати.
 • В кінці зими, як тільки з'явиться перший паросток, слід частково звільнити бульба від землі, щоб добитися кращого проростання. Бульба знову повинен бути закритий землею, як тільки у бегонії з'являться кілька паростків.
 • Бегонії очищають від залишкових старих коренів, висаджують у горщики або ящики. Після цього їх потрібно поставити на сонячне місце, полив організувати постійний. Верхня частина бульби землею не засипається. Безліч паростків з'явиться через 2-3 тижні.
 • Якщо висота пагонів складе не більше 5-6 см, бульба можна розрізати на частини. Зрізи присипаються товченим вугіллям, підсушуються і знову поміщаються в ящики або спеціальні горщики для пророщування.

Тепер ви знаєте абсолютно все про те, як виростити бегонію самостійно і які способи посадки для цього застосовуються. Вам буде також надзвичайно цікава наша стаття: «Як доглядати за бегонією?».


» » Як виростити бегонію?