Які документи потрібні для страхової?

Фото - Які документи потрібні для страхової?

Страхування транспортного засобу - обов'язкова процедура, яку сьогодні повинні пройти всі автовласники. Наявність полісу страхування авто дає гарантію, що людина, що потрапила в дорожньо-транспортну пригоду, відшкодує збитки, завдані його автомобілю, за допомогою виплати компенсації страховою компанією. А знання того, які документи потрібні в страхову компанію, дасть можливість автовласникові швидко зорієнтуватися і вчасно зібрати необхідні папери.
Коротко про страхові поліси

Сучасний ринок страхових послуг пропонує три основних види поліса - ОСАГО, ДСАГО і КАСКО. В принципі, порівнювати ОСАГО і КАСКО не варто, це два абсолютно різних види страхування.

  • Відрізняються вони в першу чергу тим, що ОСАГО - обов'язковий поліс, його необхідно оформляти на кожен автомобіль. Якщо у водія немає даного поліса, він може бути не тільки оштрафований, але також і в перспективі може отримати адміністративне покарання у вигляді арешту. Також автомобіль, який не має поліса ОСАЦВ, може бути евакуйований на спецстоянку, а забрати його можна буде тільки після пред'явлення придбаного поліса. Єдиним мінусом даного виду страхування є те, що часто виплати, отримані від страхової компанії, не покривають збитків, завданих автомобілю.
  • ДСАГО - поліс, який підвищує ліміт виплат за полісом ОСЦПВ.
  • КАСКО - поліс тільки для тих, хто бажає додатково застрахуватися. Якщо ОСАГО страхує тільки на випадок ДТП, то КАСКО надає можливість застрахуватися від будь-якого автопригоди і нещастя, яке може статися з автомобілем. Також, маючи поліс КАСКО, власник авто отримає страхові виплати незалежно від того, винен він в ДТП чи ні. Мінусом даного виду страхування є те, що він досить дорогий.

Дорога в страхову компанію

Для того щоб отримати страхові виплати, необхідно знати, які документи потрібні для страхової компанії. В першу чергу, кожному автовласнику необхідно знати, що затягувати з наданням документів для виплат не варто. Якщо все зробити вчасно, страхові виплати можна отримати протягом місяця. До того ж, якщо затягнути з подачею документів, можуть призначити додаткову експертизу. А це не тільки займає час, але і вимагає додаткових коштів.


Що стосується документів, необхідних для надання страхової компанії, цей список досить довгий. У першу чергу, необхідно подати довідку про те, що сталося ДТП (форма №31), яка заповнюється співробітником автоінспекції, а також копію протоколу і постанови, які виносяться винною в ДТП стороні. Якщо експертизу транспортного засобу автовласник бажає провести самостійно, необхідно буде представити звіт експерта про її проведенні.

Також необхідно пред'явити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, тобто техпаспорт автомобіля, і генеральну довіреність, якщо авто не є власністю водія. Слід не забути про подання заяви в страхову компанію про те, що хочете відшкодувати завдані автомобілю шкоду. Також необхідно представити інформацію про те, куди страхова компанія зможе перерахувати страхові кошти, наприклад, номер банківського рахунку, а також чеки про оплату послуг експерта і евакуатора, якщо такі є в наявності.

Крім того, у кожного страховика є свій комплект бланків, які необхідно заповнити та з повним переліком того, які документи потрібні в страхову, подати для виплати страхового відшкодування.


» » Які документи потрібні для страхової?