Як написати позовну заяву?

Фото - Як написати позовну заяву?

Коли порушуються права людини, він змушений їх відстоювати в судовому порядку. Однак, законодавство передбачає досить жорсткі правила оформлення позову. Тому часто перед громадянами постає питання, як правильно скласти і написати позовну заяву.
Як самостійно написати позовну заяву

Для зручності позовну заяву ділять на три частини: вступна, описова (фактична), прохальна. Далі йдуть додатки, тобто різна документація, що має безпосереднє значення до справи (за наявності).

Вступна частина

Позовна заява повинна містити в собі наступну інформацію

  • Найменування суду;
  • Відомості про позивача і відповідача: ПІБ і місце проживання. У випадку, якщо позов подає юридична особа, то необхідно відобразити назва організації та її фактична адреса. Якщо заява подає представник, то також слід вказати його особисті дані;
  • У випадку, якщо позовна заява підлягає оцінці, то потрібно вказати його ціну. Також необхідно відобразити розрахунок стягуються або оспорюваних грошових сум. Зазначимо, що від суми позову залежатиме розмір державного мита, яка також відбивається в даному розділі. Більш докладно про те, як визначити ціну позовної заяви, ви знайдете в статті 91 ЦПК РФ. Встановлений розмір державного мита закріплений у статті 333.19 НК РФ.

Описова (фактична) частина

Даний блок заяви передбачає опис проблеми та виклад необхідних відомостей. Тут слід сформулювати, у чому порушені права та інтереси позивача, а також вказати обставини, на які він може послатися. Крім того, необхідно надати докази, які могли б підтвердити дані обставини. Від наявності та повноти доказів залежить хід судового процесу і визнання правоти позивача. Що може бути доказом у справі, ви знайдете в статті 55 ЦПК РФ.

Дана частина повинна бути написана грамотно, послідовно, чітко і лаконічно. Слід виключати повтори і дотримуватися логіку розповіді.

Текст повинен бути зв'язковим і написаний офіційним стилем. Не допускається використання розмовної лексики, жаргонізмів і просторічних слів.

Важливо дотримуватися нейтральної позиції і не допускати образ в сторону відповідача.

Ще раз нагадаємо, що кожне твердження слід підкріплювати доказом. Не зайвим буде використання посилань на нормативно-правові акти.

Прохальна частина

Даний блок позовної заяви передбачає чітке формулювання про вимоги. Тобто необхідно вказати, що позивач просить у суду (наприклад, стягнути з відповідача гроші-визнати укладений договір недействітельним- повернути вилучену річ і т. П.).

Якщо описова частина позовної заяви не містить посилання на закон, то їх слід прописати на початку прохальною частини. Такому чином позивач обґрунтовує свої вимоги законодавчими нормами.

Потім необхідно прописати позовні вимоги, які випливають з фактичної частини.

Відзначимо, що при поданні позовної заяви, важливо переконатися у відсутності помилок і друкарських помилок.

Допускається виділення важливих частин тексту іншим шрифтом (жирний шрифт, курсив, великі літери, підкреслення і т. П.).


Заява складається у письмовій формі. Може бути написано як від руки, так і в друкованому вигляді. Але при можливості перевагу слід віддати другому варіанту.

Додаток

Додаток являє собою перелік документів, що додаються до позовної заяви, в тому числі докази.

  • Копії складеного заяви (залежно від кількості відповідачів та інших третіх осіб);
  • Квитанція про сплату державного мита;
  • Довіреність (якщо інтереси позивача захищає представник);
  • Порядок розрахунку стягуваної чи оспорюваної грошової суми;
  • Матеріали, які підтверджують обставини і доводять виконання встановлених вимог (договори, виписки, розписки, висновки експертів і т. Д.).

Ознайомитися з повним списком документів, які необхідно оформити як додаток до заяви, можна в статті 132 ЦПК РФ.

Крім того, позивач вправі вказати в заяві такі додаткові відомості, як номери телефонів, адреси електронної пошти та інші дані, які можуть відноситися до справи.

Після того, як будуть оформлені всі частини позовної заяви, необхідно поставити дату складання позову і запевнити документ особистим підписом позивача (нагадаємо, що якщо позов подає представник позивача, то необхідно надати довіреність).

Всі базові вимоги до форми і змісту позову ви знайдете в статті 131 ЦПК РФ.

Як передати позовну заяву до суду

Передача позову до суду може бути здійснена двома способами - особисто і поштою.

У першому випадку позивач може записатися до судді або передати заяву до приймальної (експедицію). У разі звернення в приймальню суду потрібно мати дублікат заяви, де працівник поставить візу із зазначенням дати подання документа і його вхідного номера в реєстраційному журналі.

Другий випадок передбачає відправку позовної заяви поштою рекомендованим листом з повідомленням.

Важливо, що при відправці документа поштою, дата складання позову не має значення. Але при особистій подачі дата підписання позову і його реєстрація повинні збігатися.

Якщо виникнуть труднощі в складанні позову, то за допомогою можна звернутися в будь-яку юридичну контору.

Можливо, вас зацікавить стаття Як правильно написати заяву. Там ви знайдете інформацію, як написати заяву на відпустку, звільнення і розлучення. Також автор коротко розгляне, як скласти позовну заяву.


» » Як написати позовну заяву?