Навіщо потрібні закони?

Фото - Навіщо потрібні закони?

Закони дозволяють, допускають або забороняють людині здійснювати які-небудь дії. Народилася людина, і вже його наділили певними правами і обов'язками. З кожним роком він все більше починає розуміти і усвідомлювати їх. І у нього з'являється почуття відповідальності перед суспільством. У чому ж сенс законів, навіщо вони потрібні?
Необхідність в законах

Невже хтось не розуміє, навіщо потрібні закони? Це дуже просте питання, якщо в нього вникнути. Закони потрібні для дотримання порядку в суспільстві і у відносинах між людьми. Якби законів не було, панувала б анархія і беззаконня. І можемо собі уявити плачевні наслідки, якби законів не існувало.

Закони є різні - фізичні, моральні, етичні, духовні. Людина дуже залежить від них. Порушення одних призведе до сумних наслідків відразу, а інших - через час.

І в кожному суспільстві, культурі, цивілізації свої закони. Наприклад, за одне, і теж злочин в різних країнах по-різному покарають. Але переслідують при цьому одну мету, захистити і убезпечити життя громадян і перевиховати винуватця. Ось для чого потрібні закони.

Державні закони

Ця категорія законів потрібна державі для того, щоб регулювати діяльність громадян країни. А саме, вони сприяють їхньому добробуту та гарному порядку в суспільстві. Таких законів дуже багато. Це і закон про освіту, про захист прав споживачів, закон про поліцію, про надра землі та інші. Навмисно порушувати їх, все одно, що противитися самому уряду.

Ідея-то законів хороша сама по собі. Мети, як ми побачили, благородні. Залишається тільки дотримуватися їх. Щоб зрозуміти, навіщо державі потрібні закони, уявімо собі сім'ю. Глава сім'ї - батько, очікує від усіх членів розуміння, любові, поваги, виконання певних обов'язків. Він дуже сподівається на співпрацю, адже, це стосується добробуту всієї родини. Мало того, батько - несе відповідальність за атмосферу в будинку, за виховання дітей. І як приємно бачити злагоджену роботу всієї родини. При цьому в будинку буде панувати гармонія, мир і розуміння.

Подібне відбувається і в державі. Якщо кожен його житель робить хоч щось для нормального життя, суспільство буде міцним, якщо ж - ні, наслідки будуть подібні Римської імперії. Будучи міцною і могутньою, вона здала позиції імперії, тільки через руйнування фортеці сімей, з яких складалася.

Діти теж повинні знати закони


Ще зі шкільної лави всім відомо, що не знання того чи іншого закону не звільняє людину від відповідальності за злочин чи порушення прав людини, ось навіщо потрібно дотримуватися законів. Щоб наші діти добре розбиралися в цьому, в школі є ряд предметів, на яких обговорюють деякі особливості законів. Наприклад, на уроці суспільствознавства учням навіть пропонують написати твір, навіщо потрібні закони. І нехай вони пишуть про те, що для них є законом на час написання роботи, головне, щоб розуміли їх необхідність.

Ну, що ж могла написати наша молодь? Хтось, міг описати ряд правил, за якими живе він і багато його однокласники. Якщо він катається на роликах, на велосипеді він користується правилами дорожнього руху. І він уявляє собі, щоб було, якби машини виїхали на перехрестя, де не працює світлофор. Слово «пробка» вже включає уяву в такому юному розумі. Всі лаються, кричать один на одного, але їхати-то все одно не можна. А от, коли світлофор загоряється, дорожній рух тут же регулюється. І одні машини їдуть прямо, інші - наліво, треті - направо. Пробки - вже немає, тому що почали працювати правила.

А закони - це теж правила. Тільки встановлюють вони порядок не на дорозі, а в країні. І хоча знати всі закони не можливо, розуміти, навіщо вони потрібні, повинні всі жителі.

Важливість дотримання законів

Можливо, комусь і не хочеться жити по чужим законам, проте - доводиться. Хочеться своїх правил - підстроєних під себе, а не дають. Саме так уявляють люди свободу. Але це уявна свобода, вона не дає задоволення і радості в житті. Все одно краще бути в суспільстві, де існує порядок. І цей порядок досягається тільки завдяки дотриманню державних, фізичних та інших законів.

Дотримуючись фізичні закони, ми ж не опираємося ним, не нехтуємо навмисне? Знаючи закон сили тяжіння, що не кидаємося зі скелі вниз, тому що точно розіб'ємося насмерть! Так чому ж противимося іншим важливим законам?

Ми не можемо бути абсолютно вільними, тому що наше тіло має свої природні потреби. А ми в свою чергу залежимо від навколишнього світу. Уже це обмежує нас, але не утискає. І якщо кожна людина буде рухатися в межах цих кордонів, він витягне тільки користь.


» » Навіщо потрібні закони?