Що таке хіміотерапія?

Фото - Що таке хіміотерапія?

Хіміотерапія - це лікування важких захворювань за допомогою отрут і токсинів. Процес лікування викликає побічні ефекти, завдаючи шкоди організму, проте шкоду злоякісних утворень наноситься більш істотний. Що таке хіміотерапія і чому лікарі прописують настільки небезпечне лікування, розповімо в цій статті.

Більше користі, ніж шкоди

Хіміотерапія - страшне слово, яке, на жаль, часто доводиться чути пацієнтам. Хіміотерапію, як правило, призначають при ракових захворюваннях, проте часто даний вид лікування використовується і при терапії інфекційних та паразитарних захворюваннях. Пацієнта, по суті, лікують отрутою, проте його шкода має набагато більше негативний вплив на паразитів і клітини пухлини, ніж на здорові клітини і органи. Хіміотерапія призначається, коли інші види лікування вже не допомагають.

Хіміотерапія - індивідуальна процедура

Звичайно, коли мова йде про настільки небезпечному лікуванні, не можна не враховувати індивідуальні особливості пацієнта і його вік, наявність схильності до інших захворювань, морфологічна форма раку, його поширеність і т.п.

Хіміотерапія - побічні ефекти

Звичайно, хіміотерапія має величезну кількість побічних ефектів, однак, незважаючи на те, що багато з них небезпечні для життя, лікування не припиняється - може бути змінена доза препарату і частота процедури, але про скасування мови не йде. Найбільш частими побічними ефектами хіміотерапії є нудота, блювання, облисіння, загибель частини клітин крові та пошкодження слизових оболонок ШКТ.

Після хіміотерапії пацієнту необхідно пройти спеціальний курс для підвищення імунітету. Про те, як відновити імунітет і як підвищити лейкоцити читайте в наведених статтях.


» » Що таке хіміотерапія?