Як підвищити лейкоцити?

Фото - Як підвищити лейкоцити?

Як відомо, високий рівень лейкоцитів у крові - це хороший показник захисних сил всього організму в цілому. Лейкоцити надійно захищають нас від вірусів і різних шкідливих бактерій, відновлюють тканини і підвищують імунітет. Про те, як підвищити лейкоцити в крові, ми сьогодні і поговоримо. Якщо у людини низький рівень лейкоцитів, то цей факт може сказати лікарям про наявність різного роду вірусних інфекцій або навіть раку. У той же час, рівень лейкоцитів може значно зменшитися через низького артеріального тиску, голодування або тривалої депресії.
Як підвищити лейкоцити за допомогою дієти

Шанси підвищити лейкоцити, не дотримуючись правильної дієти, практично дорівнюють нулю. Така дієта повинна бути рекомендована лікарем. Як правило, вона носить білковий характер, в той же час вуглеводи трохи знижуються, а вживання фолієвої та аскорбінової кислоти, лізину, холіну - збільшуються.

Слід знизити вживання в свій денний раціон печінки, тваринного жиру і м'яса. Вживайте гречку, яка багата на білок рослинного походження, овес, ячмінь, сирі овочі (можете робити салати), свіжі фрукти, ягоди та різноманітну зелень. Багато лікарів вважають, що потрібно звернути свою увагу на курячі яйця, ікру і горіхи. Пийте соки з овочів і фруктів (звичайно, бажано робити їх самостійно), особливо: томатний, морквяний і смородиновий. Регулярно вживайте висівки пророслого пшеничного зерна.

Як підвищити лейкоцити після хіміотерапії за допомогою лікарських препаратів


На першому місці серед ліків, які здатні підвищити рівень лейкоцитів у крові, перебуває група сучасних препаратів, яка відома як колонієстимулюючі фактори. Вони збільшують тривалість життя лейкоцитів у крові, прискорюють їх дозрівання, а також вивільняють лейкоцити, які містяться в кістковому мозку. Ось список лікарських препаратів, що використовуються для підвищення рівня лейкоцитів, у тому числі після хіміотерапії:

 • Нейпоген;
 • Лейкоген;
 • Метилурацил;
 • Пентоксил;
 • Філграстим;
 • Ленограстім;
 • Лейкомакс;
 • Молграстім і так далі.

Пам'ятайте про те, що лікарські препарати слід приймати виключно за призначенням лікаря.

Як підвищити рівень лейкоцитів за допомогою народних засобів

 1. Дві чайні ложки трави буркуну настаиваются в? склянках холодної води приблизно чотири години. Пити слід по одній четвертій частині склянки кілька разів на день (2-3).
 2. Три столові ложки гіркого полину заливаються трьома склянками окропу. Настоюється 4:00 і проціджують. Приймати слід по одній склянці на день до прийому їжі. Замість полину можна використовувати настій квіток ромашки.
 3. Дві столові ложки митого, але неочищеного вівса, слід кип'ятити чверть години у двох склянках звичайної води. Далі відвар настоюється 12:00 і проціджують. Вживати по півсклянки тричі на добу перед прийомом їжі не менше місяця.

» » Як підвищити лейкоцити?