Чому людина бачить?

Фото - Чому людина бачить?
Дивіться відео

Чому людина бачить?

Зір - це великий дар природи. За допомогою зору людина не тільки насолоджується красою навколишнього світу, а й отримує близько 80% всієї інформації. Людське око - це найточніший механізм, що дозволяє отримувати й обробляти зображення. Щоб зрозуміти, чому людина бачить, потрібно ознайомитися з будовою ока.

Будова і функції ока

Пристрій ока часто порівнюють з фотоапаратом, так як він являє собою оптичну систему, що відповідає за отримання, обробку та передачу в мозок зорової інформації. Для виконання даних функціональних завдань задіяно безліч складових елементів очного яблука.

Повіки

Захищають очне яблуко від пошкоджень і зовнішніх негативних впливів. Завдяки м'язової тканини, з якої складаються повіки, вони здатні рухатися. При моргання повіки змикаються, зволожуючи очне яблуко і видаляючи сторонні предмети. Рух століття контролюють численні нервові закінчення.

Очні м'язи

Від них залежить правильне розташування очного яблука і його повноцінна діяльність.Фото - будову ока Очні м'язи поділяються на кілька видів (верхні, нижні, латеральні, медіальні і косі), кожен з яких відповідає за певний напрям повороту очі. Злагоджена робота всіх груп м'язів забезпечує симетричне рух обох очних яблук.

Оболонки ока

Очей покриває кілька оболонок, що виконують конкретну роль: фіброзної, судинної, сітківкою і склерою. Склера - це білий видимий шар, що покриває велику частину очі і переходить у рогівку.

Рогівка


Прозора пластина, виконуюча роль «об'єктиву».

Райдужка

У центрі очного яблука розташований «диск» з отвором посередині (зіницею). Її товщина - 0,2-0,4 мм. Колір райдужки залежить від щільності тканини і насиченості пігменту.

Циліарного тіло

Елемент, який розташований за райдужною оболонкою, виробляє рідину для харчування передніх відділів ока. М'язова тканина циліарного тіла змінює форму кришталика, що дозволяє розглядати предмети, що знаходяться на різній відстані.

Кришталик

Прозоре тіло, розташоване навпроти зіниці, що представляє собою двоопуклоюлінзу товщиною 3-5 мм. Це головний елемент зорової системи.

Сітківка

Внутрішня оболонка ока, у функції якої входить проектування готового зображення і його остаточна обробка.

Чому людина бачить: зоровий механізм

Знаючи будову ока, можна зрозуміти, як функціонує оптична система людини, звана зором.

  1. Спочатку відображення знаходяться в полі зору предметів приймає рогівка, яка фокусує розсіяне світло подібно лінзі.
  2. Заломлені промені доходять до райдужної оболонки, частина з них фільтрується пігментним шаром, а центральна частина проникає всередину очі крізь зіницю.
  3. Кришталик, на який потрапляє світловий потік, більш детально фокусує світло і передає зображення на сітківку.
  4. Після обробки інформації клітинами сітківки вона передається по зоровому нерву в мозок.

Денний і нічний зір

Те, як бачить людина навколишній світ в денний і нічний час, істотно розрізняється. Однак структура очі влаштована так, що людина може бачити навіть у темряві.

Сітківка ока складається з двох видів світлочутливих елементів. Короткі потовщені елементи (колбочки) розташовуються в центрі, їх число досягає 7 мільйонів. Колбочки реагують на досить яскраве світло і відповідають за денний бачення і часткове в сутінки.

Тонкі довгі елементи (палички) розташовані на периферії, їх число досягає 130 мільйонів. Вони розрізняють слабкі світлові потоки і дозволяють бачити в нічний час. Нічний зір також називають периферичним.


» » Чому людина бачить?