Як лікувати забої?

Фото - Як лікувати забої?
Дивіться відео

Як лікувати забої?

Забій - це закрите ушкодження м'яких тканин, і немає такої людини, яка хоча б раз в житті не стикався з подібною травмою. Багато людей відносяться до ударами легковажно і не вважають за потрібне їх лікувати. Однак робити це слід в обов'язковому порядку, і чим швидше вжити заходів, тим менше ризик виникнення наслідків. Наприклад, в деяких випадках ігнорування забитих місць призводило до розвитку онкології.

Щоб цього не сталося, розглянемо способи надання першої допомоги при ударах, а також методи їх подальшого лікування. Дізнаємося, як лікувати забої за допомогою традиційної медицини і гомеопатії.

Також рекомендуємо прочитати на цю тему статтю нашого ресурсу - Як лікувати забій пальця.

Традиційні методи

Перша допомога при ударах


Забій може трапитися на будь-якій частині тіла і важливо знати, як надати першу допомогу, щоб мінімізувати можливі ускладнення.

Забій пальців на руках чи ногах

Ця частина тіла часто піддається ушибам внаслідок ударів або падіння. Перше що потрібно зробити - прикласти до потерпілого пальцю холод. Це призведе до звуження судин (синяк буде меншого розміру) і знизить больові відчуття. Після півгодинного охолодження слід накласти на палець тугу пов'язку. Детальніше розповідає стаття- Як лікувати палець? Забій пальця.

Забій очі

При ударах очі потрібна термінова консультація офтальмолога, оскільки травма може призвести до втрати зору. У якості першої допомоги потерпілому потрібно забезпечити спокій, що виключає рух очей, повороти голови, різкі рухи. На око накладають стерильну марлеву пов'язку.

Забій суглобів

Перша допомога при ударах суглобів полягає у впливі холодом на уражену ділянку. Зняти біль допоможуть камфорне масло або мазь від ударів (з знеболюючим ефектом - на ніч, з зігріваючим - протягом дня). Після обробки пошкодженого суглоба рекомендується накласти на нього фіксуючу пов'язку. Більше інформації про лікування забитих суглобів ви знайдете в статтях - Як лікувати коліна і Як лікувати лікоть.

Подальше лікування

Після надання першої допомоги слід продовжувати лікування забитих місць до повного усунення їх наслідків. З цією метою продовжують використовувати мазі, наносячи їх на місце забитого 3-4 рази на день. Найкраще справляються лікарські засоби, до складу яких входять ібупрофен, диклофенак натрію, кетопрофен.

Із засобів народної медицини для лікування забитих місць застосовуються

  • Настоянка квіток багна в якості компресів. Чайну ложку рослинної сировини заливають склянкою окропу і настоюють пару годин. Застосовують двічі на день;
  • Бодяга. Можна купити в аптеці або виготовити самостійно. Пару столових ложок трави подрібнюють, розбавляють водою до стану кашки і наносять на місце забитого;
  • Мед з алое. Листя алое перетирають і додають до них мед в рівних пропорціях. Прикладають до забитих тканин до зникнення болю і запалення.

Гомеопатія

В якості гомеопатичного кошти для лікування забитих місць використовується Арніка 3. Кожні дві години рекомендується приймати по 7 крапель або крупинок даного препарату. При відсутності саден і відкритих ран на шкірі можна також використовувати настоянку арніки для компресів.

При ударах і болях більшої інтенсивності рекомендується приймати Ацідум сульфурікум 3 в тому ж дозуванні (7 крупинок). Для отримання іншої інформації по цій темі рекомендуємо прочитати статтю нашого ресурсу - Що робити при ударах.


» » Як лікувати забої?