Чим харчується кит?

Фото - Чим харчується кит?

Кити визнані самі величезними ссавцями на планеті Земля, і це зовсім не дивно, оскільки в довжину вони нерідко досягають 40 метрів, а їх вага досить часто перевищує 140 тонн. Чим же годується це ссавець, що володіє такими значними розмірами? Давайте дізнаємося, чим харчується кит.
Основне живлення китів

Найголовнішою їжею китів є планктон - різноманітні дрібні організми, що мешкають в товщах води і нездатні протистояти течією. Вони заковтуються китами разом з тоннами рідини. Саме планктон забезпечують цих масивних ссавців необхідним зарядом енергії на тривалий період.

Також кити харчуються та іншими підводними мешканцями. Вони активно їдять восьминогів, риб і кальмарів. При цьому іноді такі ссавці можуть заковтувати птахів і поїдати тюленів. Зустрічалися випадки, коли кити вживали в їжу собі подібних.

Важливо зауважити, що кити НЕ пережовують їжу, а тільки відфільтровують через китовий вус - зуби, представлені великими пластинами. Сам кишечник китів у багато разів перевищує їх розмір, а в їх шлунку може одночасно перебувати до 2 тонн риб і рачків.

Для того щоб добути собі харчування, кити спочатку піднімаються у верхні товщі океанів і морів. Якщо там їжі недостатньо, вони можуть відправитися за їжею на глибину в 1-1,2 км - там, крім планктону, вони знаходять гігантських кальмарів, яких миттєво заковтують.

Харчування маленьких китів

Не кожен має уявлення про те, чим харчуються дитинчата китів. Вони знаходяться на грудному вигодовуванні - маленькі кити активно поглинають материнське молоко. Це молоко володіє особливим хімічним складом. У ньому також міститься величезна кількість жирів. Завдяки цьому дитинчата кожну добу підростають на кілька десятків сантиметрів.

На жаль, таким ссавцям з кожним роком стає все складніше добувати собі їжу. Причина полягає в тому, що через забруднення морів і океанів кількість планктону - головної їжі китів - багаторазово зменшується (на кілька десятків тонн на рік), тому чисельність цих ссавців поступово знижується. Цьому також сприяє браконьєри, які безжально знищують тисячі китів на рік. Звичайно, з ними йде активна боротьба, але кількість убитих китів постійно зростає.


» » Чим харчується кит?