Як відучити кошеня кусатися?

Фото - Як відучити кошеня кусатися?


Взявши вихованця, господарі часто виявляють, що їх кошеня дряпається і кусається. Щоб вирішити цю проблему, насамперед треба визначити, чому кусається кошеня. Якщо ви випадково наступили тварині на хвіст або налякали його і у відповідь отримали укус, просто візьміть вихованця на руки і приголубте. Цей укус - реакція на ваші дії.

Інша справа, якщо ваш кошеня дряпається і кусається під час гри. Насправді він не бажає вам нічого поганого, а просто не розуміє, що робить вам боляче. Крім того звичка кусатися може виникнути, якщо господарі дозволяють кошеняті грати зі своїми руками, адже в цьому випадку він сприймає ваші пальці, як дичину і полює на них.


Отже, що робити, якщо кошеня кусається:

  1. Припинити ігри з кошеням за участю кистей рук і ніг. Тоді кошеня не буде асоціювати ваші руки з видобутком і не буде на них полювати. Грати з кошеням найкраще за допомогою палички з пензликом.
  2. Якщо кошеня прикусив вашу руку - висмикувати її, оскільки саме так робить жертва, коли намагається вирватися. Для того, щоб звільнитися від прикусу, рухайте руку вглиб пащі. Така поведінка жертви незвично і кішка випустить руку.
  3. При укусі можна просто завмерти - незабаром кошеняті стане нецікаво і він сам відпустить руку. Найкраще при цьому, не рухаючи прикушеного рукою, другою рукою відвернути кошеня, сконцентрувавши його увагу на чомусь більш цікавому, наприклад, на іграшці.
  4. Для того, щоб відучити кошеня кусатися, можна використовувати гучні звуки (наприклад, консервну банку з жменею монет або свисток). Коли кошеня починає кусатися пошуміти у нього над вухом. Замість банки або свистка можна просто голосно крикнути «Ні!» Або зашіпеть у відповідь.
  5. Замість різкого звуку можна використовувати воду - тримайте під рукою розприскувач і, коли ваш вихованець вкусить, просто бризніть в нього водою. Цей метод підходить для глухих кішок.
  6. Під час укусу можна просто дути кошеняті в мордочку. Це не зашкодить малюкові, але йому буде неприємно і він перестане кусатися.
  7. Для того, щоб відучити кошеня кусатися, можна використовувати ті методи, які використовує кішка-мати - притиснути до підлоги загралася кошеня і злегка клацнути його по вушках або потріпати по загривку.
  8. Добре діє і наступний метод - коли кошеня кусається, обережно замість пальців сунути йому в пащу його ж лапку.
  9. Якщо кошеня лягати на спинку, обіймає вашу руку передніми лапками, кусається і б'є задніми, замріть і іншою рукою візьміть кошеняти за вушками і направите головку так, що б він задніми лапками бив себе по підборіддю. Це швидко призведе вашого вихованця в норму.

Вибираючи метод, як відучити кошеня кусатися, треба пам'ятати про те, що його ні в якому разі не можна бити - цим ви тільки озлобити свого вихованця і знайти контакт з ним стане набагато складніше. Проявіть терпіння і результат не змусить себе чекати.


» » Як відучити кошеня кусатися?