Що таке антифриз?

Фото - Що таке антифриз?

Кожен автомобіліст, безумовно, рано чи пізно стикається з тим, що необхідно змінити охолоджуючу рідину. При цьому не марно буде дізнатися, що ж таке антифриз і для чого він призначений.

Додаткову інформацію про види антифризу можна почерпнути зі статті Який антифриз заливати.

Етимологія і значення слова

Саме слово складене і походить від англійських слів, які переводяться «проти» і «замерзати». Це узагальнена назва для рідин, не замерзають при досить низькій температурі. Використовується в установках, які функціонують на морозі і двигунах для охолодження, а також - в якості речовини проти зледеніння в авіації.

З чого складається?

Антифриз - це суміш. Там присутні: гліцерин, етиленгліколь (пропілен гліколь), одноатомні спирти і вода. Докладніше про це читайте в нашій статті Чим відрізняються антифризи.

Для чого призначений?

Як не дивно, але антифриз називають охолоджувальною рідиною. Це відбувається тому, що температура його замерзання нижче, ніж температура води. Головне в призначенні антифризу те, що він запобігає пошкодження деталей машин, що виникають в результаті замерзання води (при морозі їй властиво розширюватися). Тому однією з важливих характеристик антифризу є температура його замерзання. Чим вона нижча, тим суміш вважається краще.

А про те, як правильно замінити охолоджуючу рідину, читайте в матеріалі Як злити антифриз.


» » Що таке антифриз?