Як підключати двигун пральної машини?

Фото - Як підключати двигун пральної машини?
Дивіться відео

Як підключати двигун пральної машини?

Якщо у вас залишився двигун від старої пральної машинки, то його не варто викидати. Цей електричний прилад ще послужить вам не один рік. Головне, знайти йому застосування. Приміром, з нього можна зробити непогану точильну установку для заточування ножів, ножиць і сокир. Однак дуже важливим у цій справі є питання, як підключати двигун пральної машини до мережі змінного струму напругою 220 вольт?

Необхідно відразу ж зазначити, що цей движок має кілька чисто конструкційних особливостей, які дають можливість обійтися без додаткових електричних схем і деталей. Наприклад, немає необхідності в установці пусковий обмотки і пускового конденсатора.


Тут важливо правильно під'єднати дроти, які відрізняються один від одного кольором:

 • Два білих дроти. Вони встановлені лише для того, щоб вимірювати обороти движка. Їх використовувати для підключення не треба.
 • Червоний дріт. Він з'єднується з першою обмоткою статора.
 • Коричневий йде на другому обмотку.
 • Зелений провід і сірий підключаються до щіток електродвигуна.

Схема підключення двигуна пральної машини

Отже, будуть задіяні чотири дроти. Що і до чого підключати?

Підключення нового двигуна

 1. До мережі змінного струму будуть підключені два дроти: один, який йде до обмотки (це може бути червоний або коричневий), другий, який Фото - двигун пральної машинипідключений до щіток (зелений або сірий). Приміром, підключається червоний і зелений.
 2. Вільними залишаються два інших, їх між собою треба обов'язково з'єднати перемичкою з того ж дроту такого ж перетину.
 3. Тепер перевірте, як працює движок. Якщо його обороти спрямовані не в ту сторону, яка вам необхідна, треба поміняти підключення щіток. Тобто, з'єднати провід подачі електрики з сірим проводом, а зелений і коричневий з'єднати між собою.

Ось так виробляється підключення двигуна пральної машини нового зразка. Але є ще й дуже старі електродвигуни. Їх схема підключення відрізняється від вищеописаної:

Підключення двигуна старого зразка

 1. У першу чергу необхідно визначити два дроти виходу обмотки. Для цього вам буде потрібно спеціальний прилад - тестер або мультиметр.
 2. Підключаєте один щуп приладу до одного з проводів, а іншим щупом Фото - двигун пральної машиниперевіряєте решту дроти. Як тільки стрілка тестера покаже з'єднання, це і є ті самі дроти, які будуть утворювати пару. Значить, два інших дроти - це пара інший обмотки.
 3. Тепер необхідно заміряти опір двох обмоток. Найбільший показник говорить про те, що це обмотка є пусковий.
 4. З'єднуються попарно дроти від різних обмоток, їх підключають до джерела струму.
 5. На одному з проводів пусковий обмотки встановлюється вимикач. При запуску движка він включається, а потім відключається. При цьому пускова обмотка дає поштовх ротору, а потім відключається, починає діяти робоча обмотка.

Ось два способи, як можна підключити двигун від пральної машини.


» » Як підключати двигун пральної машини?