Скільки живуть з раком шлунка?

Фото - Скільки живуть з раком шлунка?

На жаль, з кожним роком відзначається зростання числа випадків онкологічних захворювань. І для багатьох людей питання про те, скільки живуть з раком шлунка, є далеко не зайвим. Відповісти на нього однозначно не можна. Прогноз багато в чому залежить від стадії захворювання, наявності віддалених метастазів, вихідного стану здоров'я пацієнта, застосовуваного методу лікування.
Скільки живуть при ранньої діагностики раку шлунка?

Як показують дані медичної статистики, п'ятирічне виживання при даній патології становить приблизно 20%. Це означає, що протягом п'яти років після закінчення лікування кожен п'ятий пацієнт не має симптомів рецидиву злоякісного новоутворення.

При ранній діагностиці злоякісної пухлини (нульова або перша стадія) ракові клітини зазвичай локалізуються тільки в слизовій оболонці і м'язовій стінці шлунка. Своєчасне лікування дозволяє добитися п'ятирічної виживаності понад 80% пацієнтів.

Зовсім іншим буде відповідь на питання про те, скільки живуть з раком шлунка при другій стадії захворювання. При ній злоякісні клітини вражають серозну оболонку, яка покриває шлунок зовні. У 50% випадків лікарям вдається провести радикальну операцію і хворі одужують. Якщо ж повністю видалити ракову пухлину неможливо, то хворі гинуть від подальшого рецидиву і метастазів в перші два роки після операції.

Скільки живуть при раку шлунка з метастазами?

Підступність ракової пухлини полягає в тому, що її клітини поширюються по організму і вражають інші органи, тобто метастазують. При третій стадії раку шлунка спостерігаються метастази в найближчих лімфатичних вузлах. Протягом найближчих п'яти років виживає зазвичай не більше 40% пацієнтів.

Найважчий відповідь на питання про те, скільки живуть при раку шлунка з метастазами, доводиться давати лікарям родичам пацієнтів з 4 стадією захворювання. При ній спостерігається ураження практично всієї лімфатичної системи, а також метастази в печінку, нирки та інші органи. У цьому випадку протягом п'яти років виживає тільки 5% хворих.

Як показує статистика, хворі з 3 і 4 стадією раку шлунка в більшості випадків гинуть протягом півроку з моменту встановлення діагнозу.


» » Скільки живуть з раком шлунка?