Скільки живуть люди?

Фото - Скільки живуть люди?


Представники науки і прихильники різних світових релігій давно ведуть суперечку про те, скільки живуть і можуть жити люди. Наприклад, Біблія розповідає нам про якийсь Муфусаіле, який був одним з праотців всього людства і прожив на Землі 969 років. Зараз Книга Гіннеса найстарішою людиною на Землі називає японця Кімуру Дзіроемона з його 115 прожитими роками. Загальновідомий тільки один достовірний факт - жінки живуть набагато довше представників сильної статі. Так скільки в середньому живе людина?
Тривалість життя людини

Ще з неандертальського періоду вчені-археологи ведуть підрахунок тривалості життя людини. Аж до Середньовіччя люди не жили більше тридцяти років. Безліч смертельних хвороб, відсутність елементарної гігієни та багато інших зовнішні фактори не давали можливості людям прожити довго.

Гігієна стала першим кроком до продовження життя. Винахід і подальше удосконалення водопроводу і каналізації призвело до того, що люди стали жити в середньому близько 40 років. Луї Пастер, що відкрив принцип вакцинації в 1881 році, збільшив життя людини ще на кілька років. У той час люди часто доживали до віку 46-48 років. А виявлення англійцем А. Флемінгом в 1928 році унікальних властивостей пеніциліну дало людям можливість жити до 70-ти років. Приблизно в той же час була навіть створена ціла галузь науки - геронтологія, яка вивчає всі аспекти людського старіння: соціальні, біологічні, психологічні. У сучасному світі, в розвинених країнах тривалість життя становить приблизно 74-75 років.

Скільки років живуть люди в Росії?

У часи Пушкіна в Росії тридцятирічна жінка вважалася практично старою, а чоловік у п'ятдесят - глибоким стариком. У столітті двадцятому радянська система охорони здоров'я досягла великих успіхів, і це з урахуванням трьох воєн і двох революцій. У 30-ті роки чоловіки в нашій країні жили 40 років, а жінки - 45. Уже до шістдесятих ми дісталися до рівня Європи в цьому питанні. Потім були важкі сімдесяті і дев'яності, але зараз становище поправляється, хоча і повільно. Якщо звернутися до статистики, то зараз Росія всього лише на 129 місці в списку з 66 роками середньої тривалості життя. Слабка стать живе в середньому 73 роки, а сильний, на жаль, набагато менше, - близько 60-ти.

Від чого залежить тривалість життя?

Як видно, в різні історичні епохи термін життя людей значно змінювався. Скільки живуть люди, залежить і від таких факторів як:

  • Генетика або спадковість. Якщо в роду людини були довгожителі, найімовірніше, і він проживе довго.
  • Екологічні та економічні фактори. Порівняти хоча б розвинені країни з країнами Африки. Навіть у наші дні в Свазіленді, приміром, люди не живуть довше 32 років.
  • Спосіб життя. Він дуже впливає на кількість прожитих нами років. Чим більше ми піклуємося про себе і близьких, тим довше живемо!


» » Скільки живуть люди?