Мімікрія: що це?

Фото - Мімікрія: що це?

Мімікрія - це термін, що використовується в біології для позначення тварин, що належать до різних видів, але відрізняються дивним зовнішньою схожістю. Крім того, мімікрією називають властивість тварин зливатися з неживими предметами, а також всі випадки наслідувальної забарвлення. У цій статті розповімо докладніше, що таке мімікрія і наведемо приклади цього явища.
Мімікрія кольору

Мімікрія кольору вважається багатьма вченими ознакою еволюції. Тварини міняли забарвлення з плином часу, підлаштовуючись під навколишнє середовище, щоб мати можливість ховатися від хижаків або, навпаки, непомітно вистежувати жертв. І дійсно, більшість арктичних тварин - білі, також як навколишнє їх засніжена місцевість, а "мешканці" пустель - пісочних відтінків, причому стосується це не тільки комах, але і великих видів - верблюди, леви, антилопи. Така закономірність спостерігається не тільки на земній поверхні, але і в море, багато мешканців глибин мають забарвлення дна і практично не відрізняються від нього.

Чудовим прикладом мімікрії кольору у тварин є заєць-біляк, який змінює колір з сірого на білий, коли настає зима. Дана властивість дозволяє тварині однаково добре ховатися від хижаків і влітку, і взимку.

Мімікрія кольору також властива рослинам. Як відомо, існують рослини-хижаки, які живляться комахами, їх мімікрія полягає в яскравому забарвленню, на яку з особливою радістю злітаються різні комахи.

Мімікрія форми

Даний тип мімікрії в найбільшій мірі властивий комахою. Одним з найвідоміших прикладів такої мімікрії є комаха під назвою паличник: тут зрозуміло з назви, під кого копіюється дане комаха - навіть при уважному розгляді його складно відрізнити від звичайної гілочки. Також досить відомий приклад - метелик п'ядун, яка має деревну забарвлення і на стовбурі практично не помітна.

Мімікрія звуку

Мімікрія звуку використовується як один із способів відлякування хижаків. Даний тип мімікрії найбільш поширений серед птахів. Так, наприклад, птиця Кролячий сич може імітувати шипіння змії.

Колективна мімікрія

Відомо біології і таке явище, як колективна мімікрія, в даному випадку кілька тварин / комах / рослин збираються разом, щоб відтворити лякаючий образ або, навпаки, забезпечити собі кращу маскування. Часто таким способом мімікрії користуються гусениці.

Більше цікавих фактів і явищ природи шукайте в розділі Біологія.


» » Мімікрія: що це?