Яку завести собаку?

Фото - Яку завести собаку?

«Це знає кожен, це не секрет, відданіша собаки одного в світі немає ...» - хто з нас не згадував з нагоди пісеньку про волохатому одного Електроніка? Собаки, втім, як і інші тварини, мають щасливе властивість - викликати позитивні емоції у людей, які за ними спостерігають. Інтернет кишить милими і забавними фотографіями домашніх вихованців. Побачивши, що сусіди обзавелися зворушливим щеням, ледь шкандибає поруч із господарем по двору, або захопившись малятком японської чубатого на руках господині, що вийшла з автомобіля, можливо, ви теж захочете завести собі собаку. А може, це пристрасна мрія вашої дитини? І тут виникає безліч питань. Яку завести собаку? Вже доросле чи цуценя? Великого волохатого охоронця або малюка тер'єра? Якої породи завести собаку? І повірте, це далеко не самий повний перелік питань, пов'язаних з роздумами на тему того, яку собаку краще завести.

Однак, перш ніж приймати рішення про те, яку собаку завести в квартирі, постарайтеся тверезо і чесно відповісти на наступні питання:

  • Чи всі у вашій родині не проти появи собаки в будинку?
  • Від кого виходила ініціатива про придбання собаки?
  • Чи готові ви до того, що ваше життя зміниться?
  • Чи готові ви виділяти час для виховання собаки, і чи вистачить у вас на це терпіння?
  • Чи розумієте ви, що поява і утримання собаки вимагає фінансових витрат?
  • Хто буде займатися вихованням, годуванням і гуляти з собакою?
  • Якими розмірами житла ви маєте в своєму розпорядженні?

Якщо всі питання ви обговорили і вирішили, то можна приступати до вибору породи собаки.
Яку собаку завести в будинку

Перше питання, що виникає на цьому етапі, банальний - яка собака краще: благородних кровей з племінного розплідника, звичайна дворняжка або метис?


Для тих, хто планує брати участь у виставках або професійно займається полюванням, питання вирішується на користь першого варіанту - покупки щеняти певної породи в розпліднику від іменитих батьків. Правда, наявність родоводу не є гарантією того, що ваш вихованець буде перемагати на виставках. Єдине, що ви будете знати напевно, це - яким буде ваш пес, коли підросте.

Якщо у вас немає далекосяжних планів, і ви берете собаку для душі і спілкування, візьміть вірну та віддану дворняжку або метиса. Такі собаки дуже розумні, кмітливі, ласкаві, товариські, а головне, їх відданість і любов до вас і вашим домочадцям буде безмежна.

Яку собаку краще завести в квартирі

Яку собаку завести в квартирі: доросле чи цуценя? Будьте готові до того, що цуценяті треба стати прийомною мамою: правильно годувати 5-6 разів на день, не спати ночами, чесати і масажувати, як маленьку дитину, підтирати калюжки і прибирати купки, грати, виховувати, стежити за його розвитком, робити щеплення.

А можна взяти дорослу або підрослу собаку з товариства з захисту тварин, вибравши ту, яка вам підійде за розміром і характером. Всі чули крилату фразу Антуана де Сент-Екзюпері про те, що ми відповідаємо за тих, кого приручили. Тим не менш, буває так, що награвшись з цуценям або дорослим собакою, її кидають напризволяще, забуваючи, що у неї теж є душа. Ветеринари кажуть, що не кожна собака в змозі впоратися зі стресом, коли її зраджує господар, - її серце може не витримати.

Обираючи таку собаку, пам'ятайте про те, що їй подвійно необхідна любов, щоб вона змогла повірити в те, що її більше не зрадять.

Яку собаку завести для дитини

Вибираючи собаку для дитини, треба робити упор на те, що це буде порода, яка любить дітей, неагресивна, любить грати, незлопам'ятна і має слухняний і ласкавий характер. Як правило, в супутники дітям вибирають пуделя, лабрадора, коллі, бладхаунда, американського бульдога, золотистого ретривера, біггля, грифона, боксера, ньюфаундленда, німецьку вівчарку, шпіца, кокер-спанієля, акіта-іну.

Не рекомендується брати для дитини собаку породи мастиф, бультер'єр, мастіно-неаполитано, фокстер'єр, пітбультер'єр, бульмастиф, стаффордширський бультер'єр, різеншнауцер, ротвейлер, середньоазіатська і кавказька вівчарки. Це не означає, що ці породи собак погані або злісні по своїй натурі. Просто ці породи виводилися з певними цілями для охорони, служби і так далі, і навряд чи вони підійдуть як няньки для вашої дитини. Хоча і серед цих порід зустрічається чимало товаришів по дитячих іграх, все залежить від виховання.

Вибираючи ту чи іншу породу, зверніть увагу на те, яка шерсть у собаки. Якщо довга й шовковиста, пам'ятайте, що для того щоб доглядати за нею, треба мати час. Це постійні купання і розчісування вовни. Якщо ви до цього не готові, вибирайте собак з короткою шерстю. Про те, чим годувати свого вихованця, докладно можна прочитати на сторінці розплідника обраної породи.

Тепер давайте з'ясуємо, яку маленьку собаку завести. Сьогодні в моду увійшли модні крихти: той-тер'єри, мальтезе, чихуахуа, японські чубаті та інші дрібні породи собак, які вміщаються в дамську сумочку. Незважаючи на свій малий зріст і вагу, породисті цуценята коштують недешево: від 24 000 рублів до 200 000 рублів. Не кожен може дозволити собі таку розкіш. Тому якщо ви все-таки вирішили придбати собі мініатюрну собачку, зупиніться на метиси цих порід, ціна на яких коливається в межах 10 000 рублів.

Отже, яку собаку краще завести, все-таки доведеться вирішувати вам, всебічно розглянувши всі «за» і «проти». Якщо ви все ж приймете рішення і візьмете собаку, ваші турботи сторицею окупляться спілкуванням з нею.


» » Яку завести собаку?