Як рослини ростуть?

Фото - Як рослини ростуть?

Всі рослини - це живі організми, тому вони ростуть і розвиваються. Багато людей цікавляться тим, як рослини ростуть, яким чином це відбувається. Ви теж хочете дізнатися, як з маленького насіння виростає величезне дерево? Зараз ми детально розглянемо процес росту рослин.

Як відомо, доросле рослина не з'являється саме по собі. Багато рослин виростають із звичайного, часом дуже маленького насіння. Спочатку з насінини з'являється невеликий паросток, який згодом поступово стає молодим рослиною. З часом молода рослина розвивається і перетворюється вже в доросла.

Щоб до кінця зрозуміти, чому ростуть рослини, необхідно розібратися в тому, що змушує рости рослини по довжині і товщині.

Рослина збільшуються в довжині завдяки поділу клітин спеціальної тканини, яка називається освітньої. Потовщення рослини відбувається за рахунок освітньої тканини, яка називається камбієм. У момент цвітіння, а також в проміжку між восени і навесні клітини цієї тканини більше не діляться.

Перед тим як з'ясувати для себе, де ростуть рослини, варто поговорити про умови їх зростання.
Умови росту

Як відомо, рослинам необхідно тепло, оскільки речовини (ферменти), що прискорюють реакції росту і розвитку, не працюватимуть при низькій температурі.

Світло необхідне для того, щоб постійно протікала реакція фотосинтезу, в результаті якої утворюються органічні речовини, виділяється кисень з води і неорганічних речовин. Багато рослини люблять світло, але зустрічаються і рослини, що ростуть в тіні.

Рослини отримують поживні речовини з водою, без неї неможливий обмін речовин, а повітря є джерелом вуглекислого газу.

Види рослин

Всі рослини можна розділити на культурні і дикі. Такий поділ пов'язано з тим, що одні рослини людина спеціально вирощує в особливих умовах на виділених для цього територіях, у тому числі і на своєму городі, інші ж ростуть у природі самі по собі.

Культурні рослини досить розвинені в порівнянні з дикими, їх органи досить великі за розмірами. А дикі рослини (бур'яни) ростуть так, як заманеться, проявляючи агресивну поведінку по відношенню до культурних рослин.

Де ростуть рослини? Озирніться навколо - рослини всюди! Це і рослини у парках і лісах, і овочі в мами на городі, і кімнатні рослини в квартирі. Рослини ростуть скрізь, де є умови для їх росту. А які це умови, ми вже обговорили трохи вище.


» » Як рослини ростуть?