Дивіться відео

Вже протягом кількох років великий теніс залишається одним з найпрестижніших, красивих і популярних видів спорту, адже вважається, що саме він розвиває такі необхідні в житті навички, як напористість, стійкість і комунікабельність. Але найголовніше - теніс допомагає зберегти наше здоров'я.

І, незважаючи на те, що це досить складний вид спорту, тому крім фізичної підготовки він вимагає ще відмінною реакції і гарного окоміру, охочих дізнатися, як навчитися грати в теніс, із кожним роком стає все більше.

Правила: як грати в теніс

У великий теніс грають двоє гравців (одиночна гра) або четверо (парна гра). Корт (поле для гри) ділиться на чотири зони: перша пара розташовується поперек (за рахунок сітки), а друга вздовж неї (по центру). Таким чином, виходить 4 квадрата.

• Мета гри, як і будь-який інший - перемога. Для цього потрібно відбити м'яч, за допомогою ракетки так, щоб він потрапив на половину поля супротивника. Останній при цьому повинен промахнутися. Теніс цікавий тим, що він не обмежений за часом. Головне тут - підрахунок очок. Вони підраховуються протягом двох етапів: ігри і партії.
  • Починається гра, само собою, з першої подачі. З неї ж починають розігрувати очко. Перша подача завжди здійснюється з першого «квадрата»: праворуч від центральної лінії. Завдання гравця - перекинути м'яч в протилежне полі суперника по діагоналі. Якщо м'яч потрапляє в сітку або за лінію подачі, то судді оголошують «аут», і гравець проводить другий подачу. Якщо і друга спроба не вдалася, то очко записується противнику. Коли м'яч перелетів сітку, але торкнувся її, тоді подача переграється. Після кожного розіграного очка, гравці змінюють квадрати: переходять на протилежний бік від центру. Зміна подачі м'яча відбувається через партію.
  • Щоб перемогти в «геймі», гравцеві потрібно виграти чотири очки, причому перевагу над суперником має бути в два і більше очка. Гейм починається з нульового рахунку. Перші два виграних очки зараховуються як 15 і 30 відповідно. Третє вигране очко відзначається цифрою 40. Четверте - при перевазі над опонентом в два очки обіцяє виграш «гейми». Може бути рахунок «30:30» або «40:40» - він називається «рівно». За такого рахунку тенісистові для перемоги необхідно виграти два очка поспіль.
  • Виграш у шести «геймах» приносить перемогу в «сеті». За умови, що перевага над суперником - дві або більше ігор. При рівному рахунку розігрується додатковий «гейм» - «тайм-брейк». Завдання гравця - набрати 7 очок. Тоді перемога в «геймі» означає виграш сету.
  • Ну, а щоб перемогти противника, тенісист зобов'язаний виграти два сети (якщо гра складається з трьох) або три (гра в п'ять партій).

На перший погляд може здатися, що грати в теніс складно. Щоб розвіяти ці сумніви, обов'язково знайдіть собі тренера, який не тільки розповість і покаже, як правильно грати в теніс, але і дасть деякі поради. Наприклад, ви вже знаєте, як грати у великий теніс, але от чи зможете ви самостійно купити відповідну вам ракетку? Вона купується не за такими критеріями як «подобається - не подобається» за кольором / формі, а чи підходить, за розміром, довжині руки і вазі. Ну, і звичайно, тільки тренер навчить вас деяким тонкощам гри і поставить вам правильну подачу: спочатку імітація удару в повітрі, потім «стінка» - відпрацювання ударів об стіну. І тільки після цих виснажливих тренувань ви зможете вийти на корт, як кажуть, у повній бойовій готовності.

Само собою, великий теніс, як і будь-яка інша гра, має на увазі перемогу одного і програш іншого, але не зациклюйтеся на виграші. Адже як би не приємна була перемога, головне в цій грі -результат, а саме, відмінний заряд бадьорості, зміцнення основних м'язових груп тіла і просто задоволення від самої гри.