Як читати схеми в'язання?

Фото - Як читати схеми в'язання?

Зустрічаються два типи схем - це графічні схеми позначення візерунків і схеми-описи. Графічна запис в'язаних узорів володіє перевагами, такими як зручність в роботі, наочність, компактність. Намальовану символами схему можуть використовувати люди, навіть сторонні іноземних мов. Але у графічній записи є і недоліки: немає єдиних правил для позначення кожного виду петель, тому схема візерунка вимагає розшифровки умовних обозначеній- в читанні схем потрібно мати навик- деякі особливості в'язки потребують додаткового текстовому поясненні.

У наш час схеми візерунків все частіше виконуються графічним способом. Обумовлено це тим, що сучасні модні візерунки для відтворення вимагають багато рядів і різних петель. Якщо використовувати тестову запис подібного візерунка, то на це піде не одна сторінка і вся ошатність втратиться, а ймовірність помилки зросте, помилку буде важко знайти і виправити.
Схеми в'язання гачком

Розберемо, як читати схеми в'язання гачком. Кожен візерунок завжди має конкретне число петель і рядів, як по ширині, так і по висоті. Кількість непарних петель з права схеми показують, як виконуються лицьові ряди, спрямовані прямо. Кількість парних петель зліва схеми - виворітні ряди, спрямовані назад.

Прості малюнки можуть бути пояснені тільки раппортом, а для візерунків підвищеної складності, до яких відносяться мереживні візерунки, потрібні довгі і не завжди зрозумілі описи. Тому для в'язання складних візерунків легше користуватися схемою. У схемі показано, які потрібно в'язати петлі, і як їх розташувати. Схема зазвичай нагадує закінчену роботу, адже символ у схемі приблизно дорівнює за розміром одній петлі.

Схеми зазвичай читають знизу і рухаючись нагору. А от перший ряд читають справа наліво, наступний зліва направо, далі таким же чином-кругові ряди потрібно читати справа наліво. Використовуючи умовні позначення на схемах, виконується рапорту.

Основні види петель на схемах подаються у вигляді таких символів: - овал - повітряна петля, - зафарбований овал - напівстовпчик без накиду, - хрестик - стовпчик без накиду, - Т - напівстовпчик з накидом, - Т з перехресною лінією - стовпчик з одним накидом, - Т з двома перехресними лініями - стовпчик і два накиду, - Т з трьома перехресними лініями - стовпчик і три накиду.


Перед тим, як почати в'язати візерунок, потрібно уважно розглянути схему і зв'язати зразок. Так само на схемах бувають додаткові умовні знаки і позначення, наприклад: зафарбована стрілочка, вона позначає початок роботи при круговому в'язанні, чи не зафарбована стрілочка - місце з'єднання фрагментів, вигнута стрілочка показує напрямок роботи.

При кругової в'язці описуються перші ряди, початок яких відзначають на схемі цифрою. Виконуючи кругову в'язку, на схемі показується лише кілька повторюваних фрагментів, у формі клина. В описі зазвичай зазначається кількість повторень цих клинів.

Схеми в'язання спицями

Розглянемо як навчитися читати схеми в'язання спицями. Майстриням найчастіше доводиться знайомитися з новим візерунком декількома способами: з докладного опису всіх провязани петель і у вигляді схеми. Вперше зіткнувшись зі схемою, потрібно знати, як читати схеми по в'язання спицями.

У схемі петлі читаються в особових рядах, починаючи праворуч і рухаючись вліво, і зліва направо - в виворітних. Іноді в схемі вказують лише лицьові ряди, тоді обов'язково є пояснення, що виворітні ряди провязивают так само, як петлі вже наявні на спицях, то є де лицьова петля, там в'яжемо лицьову, а де виворітна - там виворітну.

У схемах використовують умовні позначення різних петель. Ось деякі з них: - хрестик - це лицьова петля, - ромб або точка - це виворітна петля, - гуртком позначають накид, - зафарбованим трикутником позначають дві петлі провязани виворітного петлею - порожнім трикутником з прямим кутом з правого боку позначають дві петлі провязани лицьовій петлею , - порожнім трикутником з прямим кутом зліва позначають, коли одна петля знімається, а наступна пров'язується лицьової і петлю протягнути через зняту, - порожнім квадратом позначають петлі хусткової в'язки.


» » Як читати схеми в'язання?