Як зшити рукавички?

Фото - Як зшити рукавички?

Рукавички - це дуже елегантний аксесуар. Але найчастіше, якість і фасони рукавичок, які можна купити в магазині, не відповідають вашим бажанням і потребам. З цього є вихід - рукавички можна зшити. Це не так важко, як здається на перший погляд, особливо якщо є інструкцію. Перед тим як зшити рукавички, потрібно визначитися з їх типом. Або ви будете шити класичні рукавички, або рукавички без пальців. Також, залежно від того, для якої мети вам будуть потрібні рукавички, залежатиме вибір матеріалу. Якщо вам потрібні теплі рукавички на осінь, то краще вибрати шкіру. Якщо ж рукавички будуть служити лише декоративним цілям, то можна взяти тканину або мереживо.
Крій звичайних рукавичок

Якщо ви все ж вирішили зшити теплі рукавички, то можна розглянути два варіанти - зшити рукавички своїми руками з щільної тканини, і зшити їх зі шкіри. Принципової різниці в процесі шиття таких рукавичок немає, різниця є лише на етапі розкрою деталей.

 • Оптимальний розмір шматочків шкіри або шкурок - 35х50 см. Необхідний розмір тканини може бути іншим, головне - це провести обмір рук.
 • Обмірять руку по поздовжній лінії долоні - від основи великого пальця до краю долоні. Це буде ширина майбутньої рукавички. Можна спростити собі завдання і просто обвести свою стару рукавичку.
 • Викрійка виглядає як дзеркальне відображення двох сторін рукавички без додавання секцій великих пальців. Довжина всієї вашої долоні від верху середнього пальця до основи долоні відкладається на папері. Посередині йде згин. Секції для великих пальців викроюються окремо, втім, як і секції для інших пальців - за бажанням.
 • Перед тим, як зшити рукавички зі шкіри, потрібно зробити викрійку і правильно перенести її на шматочки шкіри. Припуски для швів зазвичай вже враховані на викрійці, але по нижньому зрізу краще зробити ще одну надбавку для одвороту шириною 1 см. Викроювати деталі потрібно з боку шкіри і розкласти шкурки одним шаром.
 • Розташовувати деталі викрійки на шкурках потрібно в напрямку ворсу, і при цьому стежити за тим, щоб напрямок ворсу співпало з напрямком стрілок викрійки.
 • Потрібно знати, що кожна з рукавичок кроїться на кожну руку. Одна - на праву, а друга - на ліву. Для кожної з рукавичок кроїться 6 пар клинів.
 • Для однієї рукавички необхідно викроїти 2 основні деталі, 2 деталі великого пальця і 12 парних деталей клинів пальців.
 • Якщо ви кроіте рукавички зі шкіри, а не з тканини, то ножицями деталі не викроюють. Для цього користуються лезом від бритви.
 • Викроєні деталі звичайно зшиваються вручну, використовуючи шов «через край». І при цьому необхідно перевірити, щоб краї деталей щільно прилягали один до одного.

Крій рукавичок без пальців


Якщо ви хочете носити рукавички без пальців, то вам не складе великих труднощів зрозуміти те, як зшити рукавички. Викрійка рукавичок без пальців відрізняється тим, що секції для пальців кроятся укороченими.

 • Також як і для розкрою звичайних рукавичок, спочатку потрібно обміряти свою руку. Робиться це аналогічно, як і для класичних рукавичок. Єдина відмінність - довжина рукавичок буде іншою, адже верхня точка буде відміряють немає від верху найвищого пальця, а від середини фаланги.
 • Перед тим як зшити рукавички без пальців, потрібно також визначитися з матеріалом. Багато наречених, наприклад, вибирають такі рукавички у вигляді весільного аксесуара. І шити їх тоді краще їх фатину або мережива.
 • Крій та шиття рукавичок без пальців аналогічний звичайним рукавичок, тому викроюються парні деталі великого пальця, основних деталей рукавичок і 6 парних деталей для пальців. Довжина деталей для пальців в такому випадку буде на половину менше, ніж при розкрої звичайних рукавичок.
 • Викроєні деталі зшиваються, заправляючи краї всередину. Тобто зшивати рукавички потрібно з вивороту, зшиваючи залишені попередньо припуски. 

Тепер ви знаєте всі тонкощі того, як слід шити різні моделі рукавичок.


» » Як зшити рукавички?