Як зшити для ляльки одяг?

Фото - Як зшити для ляльки одяг?

Спочатку не треба боятися різних невдоволень при пошитті, які траплятимуться досить часто. Пізніше, коли ви навчитеся шити, ви будете повністю задоволені своїми власними роботами. Для того щоб, в перший час, не виникало питань по процесу шиття, розкриваємо деякі нюанси і ділимося своїм досвідом при пошитті лялькових шат.
З чого почати

Перед тим як зшити для ляльки одяг, при використанні викрійок вперше, і при невпевненості того, як сяде готова модель на вашу ляльку, рекомендуємо зшити зразок з бязі. В інтернеті є безліч викрійок для ляльок-моделей, не варто забувати, що асортимент таких нарядів вельми обширний і у різних виробників свої параметри ляльок. Ляльки часто різняться довжиною рук і ніг, об'ємом грудей, стегон. Наприклад, перед тим, як зшити ляльці барбі одяг, знайшовши відповідні викрійки, виготовте макет і обмірте його на вашій ляльці. Виправляти неточності посадки легше в роботі, ніж на готовому виробі.

Яку тканину вибрати

Найкращими тканинами для шиття мініатюрних убрань, як не дивно, є натуральні тканини: шовк, бавовна, шерсть, льон. При цьому тканина вибирається як можна тонше. Якщо шити одяг для ляльок на підкладці, то на неї також краще брати віскозу, натуральні тканини. При цьому, щоб при роботі не сипалася підкладкова тканину, раптом якщо вона з віскози або синтетики, використовуємо спеціальні засоби від осипання країв. Ними покриваються припуски, а при підсиханні коштів, тканина залишиться дуже м'якою і не втратить своїх характеристик.

Вся справа в прасці

При шиття, а також готовий виріб потрібно гладити. Як і при шитті на людей, у ляльках праска відіграє особливу роль. Чітко відпрасована витачка і шов, дозволяють зробити потрібну форму виробам і охайний вигляд. У прасуванні підійде звичайна прасувальна дошка, звичайний праска з парою і дошка для прасування рукавів. Для кращого зручності використовуйте маленьку праску для подорожей.

Маркери, крейда, олівці


При перекладі викрійки на тканину, можна користуватися різними засобами. Найдешевший і простий спосіб - обмилки. З милом приємно і легко малювати практично на будь-якій тканині. Слід враховувати, що краще брати шматочки від дитячого звичайного мила без ароматичних добавок і барвників, тому вони можуть залишити на тканинах сліди. Можна використовувати спеціальні олівці і крейда, які продаються в кожному магазині шиття. Деякі умільці люблять позначати спеціальними фломастерами. Буває їх кілька видів:

  • зникаючі через певний час;
  • зникаючі за допомогою води;
  • фломастери зі стирається стрижнем.

Кожен фломастер підійде під певну операцію. Якщо ви Розтинаєте те, що займе багато часу при шиття, краще застосовувати третій чи другий варіант маркерів.

А так само аксесуари

Якщо, наприклад, необхідно зшити одяг ляльці братц і прикрасити її, то вам знадобиться фурнітура біжутерії: колечка, Піни, коннектори, замочки. Все це, як і для людини, відмінно підходить для ляльок. І крім цього, зрозуміло, є і спеціальна лялькова фурнітура. До неї відносять спеціальні блискавки, які у багато разів тонше наших потайних блискавок, гудзики різних розмірів (від 3 до 5 мм), паєтки з діаметром в 2 мм, вузькі стрічки шириною в 1,4 мм, тонкі стрічки-велкро, спеціальні гачки для одягу.

Дещо ще

І яке ж ательє, нехай навіть маленьке, може бути без манекенів? Абсолютно кожен виробник моделей-ляльок виробляє манекени - точні аналоги лялькових фігур. Манекени виготовляються м'якими для легкого використання в роботі, коли створюєш лялькову одяг. Якщо ви надумали якісно займатися шиттям для ляльок, то необхідно буде придбати такий манекен. Манекен врятує ваших ляльок від постійних примірок, які шкодять зачіскам ляльок.


» » Як зшити для ляльки одяг?