Як зробити ляльку своїми руками?

Фото - Як зробити ляльку своїми руками?
Дивіться відео

Як зробити ляльку своїми руками?

Лялька - одна з найпоширеніших іграшок на сьогоднішній день. Ляльок дарують дітям, підносять в якості сувенірів, колекціонують. Саморобна лялька стане відмінним подарунком або оберегом, зробити таку ляльку своїми руками досить просто. Для початківців рекомендується подивитися навчальні відео або фото-інструкції, в яких детально розповідається, як зробити ляльку.

Як зробити ляльку з тканини своїми руками

Найбільш поширений спосіб зробити ляльку своїми руками - зшити її з тканини. Існує безліч варіантів їх виготовлення, все залежить від досвіду і бажаного результату. Для виготовлення тропічних ляльок зазвичай використовують натуральні тканини - бавовна, трикотаж, бязь, поплін. В якості наповнювача використовують вату, синтепон або синтепух.

Безкаркасні ляльки

Найлегший варіант виготовлення ляльки - так звана лялька-мотанка. Таку ляльку зможе зробити навіть дитина, адже процес її виготовлення не передбачає наявності Фото - Лялькадосвіду з шиття. Щоб зробити ляльку з тканини, знадобиться сама тканина, вата та гумки для скріплення клаптиків і надання форми. Основою для такої ляльки служить шматок білої матерії, а в якості «одежинки» використовуються клапті кольорової тканини, які «намотуються» на основу. За допомогою канцелярського гумок формується голова і руки, а також «спідничка» ляльки.

Ляльки на каркасі


Виготовлення ляльок, у яких згинаються ручки і ніжки, вимагає деякого досвіду. Каркас для ляльки зазвичай виготовляється з дроту. Щоб зробити руки для ляльки, знадобиться капронову панчоху або трикотажна тканина, з якої виготовляється «рукавичка» для ручки. На каркас із дроту намотується синтепон або вата, а потім надівається «рукавичка». Аналогічно формуються ніжки для ляльки.

Як зробити ляльку з ниток

Одним з найстаріших способів виготовлення ляльок вважається варіант використання ниток. Зробити ляльку з ниток дуже просто, потрібно лише дотримуватися послідовність кроків, і тоді вийде чудовий виріб, яке можна подарувати дітям.

Для виготовлення такої ляльки знадобляться натуральні нитки з гладкою структурою, не рекомендується використовувати синтетику або шерсть. Перед початком роботи необхідно підготувати основу для намотування, рівну 2/3 від зростання готової ляльки. Основа може бутиФото - Лялька зроблена з щільного картону, який не буде гнутися при намотування ниток.

  1. Щоб зробити тіло ляльки, слід намотати необхідну кількість ниток на основу і розрізати нитки по одній лінії.
  2. Далі слід взяти нитки іншого кольору і знову намотати на основу і розрізати - це будуть волосся ляльки. Виходить 2 смужки ниток однакової довжини і товщини.
  3. Далі необхідно покласти смужки одна на іншу, зігнути і зав'язати обидві сторони нитками того ж кольору. У результаті вийшла голова ляльки з уже прикріпленими до неї волоссям.
  4. Далі слід намотати ручки ляльки, які повинні бути наполовину менше «тіла». Розрізати нитки для ручок слід з обох сторін і відразу ж скріпити.
  5. Отриману смужку вкласти в попередньо розділену навпіл основу і зав'язати, сформувавши «талію». Лялька з ниток готова, залишилося підрізати нерівні краї і розправити «зачіску».

Робимо ляльку з паперу

Ляльки з паперу і паперові наряди були мрією багатьох маленьких дівчаток. Виготовити таку ляльку своїми руками зовсім не складно. Для цього буде потрібно щільний картон, на якому необхідно намалювати тіло ляльки і вирізати його. Обов'язково слід намалювати обличчя ляльки та бажану зачіску. Далі можна експериментувати і малювати предмети одягу для новоспеченої паперової модниці.

Ляльки-ангели з паперу

Фото - Ляльки-ангели з паперу

Білосніжні янголята з паперу стануть відмінною прикрасою будь-якого свята. Для виготовлення таких ляльок будуть потрібні листи щільного картону, олівець і ножиці. Найпростіший спосіб - з складеного навпіл аркуша картону вирізати фігуру ангела по готовому макету. Можна намалювати ангела самостійно - конус послужить сукнею, залишиться домалювати голову, крила і німб. Після того, як макет вирізаний, необхідно загнути німб і крильця, щоб надати фігурі об'єм. По краю сукні ангела можна зробити надрізи і накрутити їх за допомогою олівця. Підвісити такого ангелика можна за звичайну нитку або волосінь.

Ляльки-обереги

У слов'янській культурі ляльки-обереги використовувалися не тільки в якості іграшок і предметів декору, а й допомагали в особистому і соціальному житті. Традиційно такі ляльки були ганчірковими і не мали особи: люди вірили, що таким чином злий дух не зможе вселитися в знеособлену ляльку. Зробити оберіг можна своїми руками, така лялька стане відмінним подарунком хранителька вогнища, молодятам і дітям.


» » Як зробити ляльку своїми руками?