Як зв'язати хомут?

Фото - Як зв'язати хомут?

В'язані вироби стають все більш популярними з кожним роком, а мода на велику в'язку останнім часом завоювала навіть Америку і Європу. Чим більше в'язка, тим більш стильно і оригінально вона виглядає. Якщо ще зовсім недавно в'язані речі були уособленням домашнього затишку, то сьогоднішня мода внесла свої корективи. Варто лише відкрити будь-який модний каталог або зайти в будь-який магазин, і ви відразу помітите, що в'язані вироби займають лідируючі позиції. І в цьому сезоні в'язані вироби знаходяться на піку своєї популярності. Одну з основних позицій по праву займає шарф-хомут. Дуже оригінальна деталь гардеробу, носити який можна з куртками, пальто і навіть як доповнення до вечірнього вбрання (якщо пов'язати його з тонкого мохеру). Тому, давайте подивимося, як зв'язати хомут, настільки модний у цьому сезоні.

Свою історію шарф-хомут починає в середньовічній Франції. Тоді його розміри були скромнішими, а використовували його як накладки, додає об'єм волоссю. У 21 столітті функціональне призначення і зовнішній вигляд шарфа-хомута змінилися. Тепер це і шарф і головний убір в одному.
Як зв'язати шарф-хомут

Зв'язати шарф-хомут спицями не складно і під силу як початківцям майстриням, так і професіоналам. Якщо ви робите лише перші кроки у в'язанні, тоді вам легше буде зв'язати хомут спицями, великою в'язкою і без візерунків. Це і виглядати буде ефектно і ніяких особливих навичок не потребують. Якщо ж ви впевнені у своїх силах, тоді для вас шарф-хомут з візерунками «коси».

Щоб зв'язати шарф-хомут з візерунком «коси» нам потрібно:

 • Вовняні нитки 500г.
 • Кругові та панчішні спиці №7
 • Гачок №6

Етапи в'язки:

 • Набираємо 126 петель на кругові спиці і стуляємо їх у кільце.
 • Розподіляємо петлі: 9 петель - платочная в'язка, 33 петлі - візерунок «коси», знову 9 петель - платочная в'язка і 33 - візерунок «коси».
 • У 14 ряду кількість петель зменшуємо до 123 наступним чином. Кожну п'яту та шосту петлю (у середині хусткової в'язки) пров'язуємо разом виворітного.
 • Продовжуємо в'язати таким чином до 108 ряду, а потім повторюємо дію описане вище. Тобто дві петлі в середині хусткової в'язки пров'язуємо разом виворітного.
 • Закриваємо петлі на 120-му ряду.
 • Шарф практично готовий. Обв'язуємо його за допомогою гачка. В'яжемо один кругової ряд стовпчик без накиду, і ще один ряд пров'язуємо «рачій крок».

Якщо ви вирішили пов'язати шарф-хомут без візерунка, то виглядати він буде не менш ефектно, особливо, якщо пов'язати його на великих спицях (наприклад №9) і з більш грубої пряжі.

Як зв'язати шарф-хомут гачком

Якщо спицями ви володієте менш віртуозно, ніж гачком, то зв'язати шарф-хомут можна і за допомогою останнього. Гачком можна створити різні ажурні візерунки або зв'язати просто рівне полотно. Розглянемо один з варіантів. Він не важкий і навіть початківці з легкістю з ним впораються.

 • Набираємо на гачок 280 повітряних петель
 • Ряд 1: в'яжемо 3 підйомні петлі, потім пров'язуємо 1 пуф в 5 петлю від гачка, тобто пров'язуємо не в наступну петлю, а одну пропускаємо (в'яжемо через одну). Повторюємо протягом ряду.
 • Пуф слід в'язати наступним способом: накид (пропускаємо 1 петлю, вставляємо гачок у наступну петлю і потім нитка витягаємо), знову в'яжемо накид (вставляємо гачок в ту ж петлю, що і до цього). Всього робимо 4 накиду (обов'язково, все в одну петлю). Після чого на гачку у вас має виявитися 9 петель.
 • Далі захоплюємо нитку гачком і пров'язуємо 8 петель разом. Після чого на гачку залишиться 2 петлі.
 • Останнє етап в'язки пуфа. Дві петлі, які залишилися на гачку, пров'язуємо однією ниткою. Пуф готовий.
 • В'яжемо далі за схемою.

Схеми та візерунки для в'язання шарфа-хомута підійдуть будь-які. Головне, щоб шарф був однаковий з будь-якого боку. Це необхідно, щоб під час носки ви не замислювалися, що не сповз чи малюнок. Різні варіанти того, як зв'язати шарф-хомут (схема) ви без зусиль знайдете в інтернеті або в журналах з в'язання.


» » Як зв'язати хомут?