Як зв'язати гачком - для початківців?

Фото - Як зв'язати гачком - для початківців?

Для початківців рукодільниць важливий правильно підібраний гачок. Гачки розрізняються номерами, які означають діаметр. Зазвичай набувають номери 3 і 5.

Як правильно взяти інструмент, якщо ви працюєте з ним перший раз? Візьміть гачок між великим і вказівним пальцями, сильно не затискайте, але тримайте міцно. В якості опори виступить середній палець. По ньому під час в'язання гачок буде здійснювати плавні рухи з однією і тією ж амплітудою. Якщо брати інструмент інакше, почне рухатися вся кисть, і складно буде дотримуватися однакову амплітуду при роботі.
Вибір нитки для в'язання

Перед тим, як щось зв'язати гачком, потрібно вибрати нитку. Нитки краще взяти світлі, кручені, відповідні інструментам. На етикетці пряжі вказують номери гачків, для яких вона підійде.

Як зв'язати простий виріб гачком

Першим ділом навчитеся правильно починати в'язання. Встановіть нитку в робоче положення - покладіть на ліву долоню, проведіть між пальцями, вказівним і середнім, простягніть за вказівний палець, виведіть на долоню, затиснувши між великим і вказівним пальцями. Це і є робоче положення, з нього починають в'язати.

Візьміть гачок правильно. Введіть його із зворотного боку під нитку і поверніть - так вийде петелька. Її потрібно закріпити. Притримуючи між великим і вказівним пальцями петлю за основу, протягнете нитку гачком через неї. Затягніть вузлик. Ця наша перша робоча повітряна петелька. З неї можна починати ряд.

Як зробити стовпчик без накиду

Не затягуйте петлі міцно. Для найпростіших виробів вам знадобиться освоїти стовпчик без накиду:

  • Зв'яжіть ряд в 10 петель, зробіть одну для підйому, потім ще одну.
  • Введіть гачок в третю петлю, якщо рахувати від підйомної, захопіть нитку, протягніть - на гачку тепер дві петельки - через них простягніть нитку.

Стовпчик без накиду готовий.

Як зробити стовпчик з накидом

  • Зв'яжіть ряд в 12 повітряних петель. Для підйому додайте 2 петлі. Зробіть накид на гачок.
  • Введіть гачок в 4 петлю - не 3, так як підйомних петель більше, ніж для стовпчика без накиду. Візьміть нитку, протягніть через петлю - на гачку 3 петельки.
  • Візьміть нитку, протягніть через 2 з них - вийшло 2 петлі. Знову захопіть, протягнете - вийшов необхідний стовпчик з накидом.

Стовпчиками можна пов'язати прості вироби - шаль, шарф, мочалку.

Щоб зв'язати гачком серветку, потрібно докласти трохи більше зусиль. Спочатку це здасться складним, але після деякої практики все почне виходити.

В'язання по колу

Для в'язання по колу може знадобитися змінна петля, яка дозволяє регулювати діаметр виробів. Її виконання зводиться до наступного:

  1. Нитка обмотайте навколо вказівного пальця, проведіть гачок під нею, захопіть нитку і протягніть, пров'яжіть першу робочу петельку - можна продовжувати в'язання по колу. Зніміть з пальця.
  2. Продовжуйте в'язання, наприклад, стовпчиками без накиду. Після закінчення її звужують, потягнувши за хвостик, до потрібного діаметру.

Складні вироби

Освоївши прості способи в'язання, можна приступати до більш складних.

Рекомендуємо ознайомитися з нашими статтями:

Головне - більше практики, і скоро ви зможете порадувати себе і рідних затишними в'язаними речами, зробленими своїми руками.


» » Як зв'язати гачком - для початківців?