Як навчитися в'язати гачком?

Фото - Як навчитися в'язати гачком?
Дивіться відео

Як навчитися в'язати гачком?

В'язання гачком - це один з видів рукоділля, яке з простого захоплення легко перетворюється в додатковий заробіток. При в'язанні гачком у Вас більше простору для фантазії, ніж при в'язанні спицями, так як за допомогою гачка легше створювати складні деталі виробів. За допомогою гачка Ви з легкістю створите ексклюзивні мережива, одяг, іграшки та навіть прикраси. Так як же освоїти цю нескладну техніку, як навчитися в'язати гачком?

Як тримати гачок?

Для того щоб навчитися в'язати гачком для початківців, важливо зрозуміти, як правильно тримати цей гачок. При цьому є кілька варіантів:

  • Тримати, як ніж. При цьому Ви тримаєте гачок великим і вказівним пальцями за місце, де гачок потовщений, так, що продовження гачка знаходиться в долоні, точно так само, як якщо б Ви тримали ніж.
  • Тримати як ручку. При даному способі Ви тримаєте гачок точно так само, як Ви тримаєте ручку або олівець при листі.

Який би спосіб Ви не вибрали, головне, щоб гачок зручно лежав в руці, і Ви з легкістю могли їм в'язати.

В'язання гачком: основи

Для того щоб вміти в'язати гачком, достатньо навчитися виконувати три елементи: повітряну петлю, стовпчик з накидом і без нього. Всі інші елементи, використовувані при в'язанні гачком - це їх похідні.

Перша петля

Для створення першої петлі є кілька способів. Ось найбільш простий: перекиньте нитку через вказівний палець, щільно притримуючи вільні кінці нитки, потім протягніть гачком нитку на вказівному пальці і зробіть повний оберт гачком вліво. Так у Вас вийде перекручена нитку на гачку, яку треба провязать для отримання першої петлі. Для цього знову захопіть нитку на вказівному пальці зліва направо (цей прийом будете використовувати і для подальшого в'язання) і пров'яжіть її через утворену перекручену петлю. Не робіть першу петлю занадто тугий, вона повинна вільно ходити по гачку для того, щоб Ви змогли далі в'язати без праці.

Повітряна петля


Далі розташуйте початок свого в'язання наступним чином: нитку залиште перекинутої через вказівний палець, а першу петлю або кінець нитки тримайте за допомогою великого і вказівного пальця (або якщо зручно, за допомогою великого і середнього пальця). Продовжуєте провязивать петлі, як зробили це з першої: піддягаємо нитку на вказівному пальці зліва направо і протягує через вже наявну петлю. Це і є повітряні петлі. Якщо Ви виконаєте кілька повітряних петель поспіль, то у Вас вийде косичка (ланцюжок) - початковий ряд будь-якого в'язання.

Сполучна петля (напівстовпчик)

Для того щоб перейти на наступний ряд в'язання, коли Ви набрали потрібну кількість петель першого ряду, необхідно відрахувати 3 петлі (починаючи з робочою петлі на гачку), протягнути в третьому петлю гачок і, підчепивши робочу нитку, протягнути нитку через цю і робочу петлю.

Стовпчик без накиду

Для того щоб отримати стовпчик без накиду, просмикуєте гачок у третю петлю, піддягаємо робочу нитку і протягати її через петлю ланцюжка, тим самим отримуєте ще одну петлю. Потім знову піддягаємо гачком нитку і протягати її через утворену і робочу петлі. Наступний стовпчик виконуєте на наступній петлі ланцюжка.

Стовпчик з накидом

Накид - це прийом у в'язанні, при якому на гачок з уже наявною петлею накидається нитка для подальшого її пров'язування. Якщо Вам потрібно зробити стовпчик з накидом, то відраховуєте 4Ю петлю від краю ланцюжка, починаючи з робочою петлі, робите накид на гачок, потім просмикуєте гачок в петлю ряду і пров'язуйте її разом з накидом. А петлю пров'язуйте разом з робочою петлею. Стовпчик з накидом готовий. Наступний стовпчик вив'язувати з наступної петлі ряду. Крім того, стовпчик можна в'язати з 2ма або 3мя накидами, перед пров'язуванням петлі ланцюжка робите необхідну кількість накидов, а потім пров'язуйте петлю ряду з одним накидом, вийшла петлю з наступним накидом і останню петлю пров'язуйте з робочою петлею.

Якщо Вам важко без наочного керівництва навчитися в'язати гачком, відео в цій статті Вам допоможе.

Як навчитися в'язати гачком: візерунки

Для того щоб навчитися в'язати візерунки, потрібно всього лише попрактикуватися в вив'язуванні основних елементів, перерахованих вище, і комбінувати їх так, щоб вийшов бажаний візерунок. Наприклад, за допомогою комбінації повітряних петель і пров'язування петлі нижнього ряду або стовпчиків можна отримати різні сітки (французьку, філейну). Крім того, зовсім не обов'язково придумувати малюнки самої, можна навчитися читати схеми малюнків для в'язання гачком, і тоді Вашої творчості не бачити меж.

Якщо Ви все ж не можете навчитися в'язати стовпчиком самостійно, то у Вас з'явиться новий питання: де навчитися в'язати гачком? Якщо Вам потрібен учитель, то Ви можете записатися на майстер-класи з в'язання гачком або взяти пару онлайн уроків.

Тепер, прочитавши статтю, Ви розумієте, що до бажання «хочу навчитися в'язати гачком» досить прикласти старанність, і все стане можливим. Творчих успіхів Вам у Ваших починаннях!


» » Як навчитися в'язати гачком?