Як стати президентом?

Фото - Як стати президентом?

Багато в дитинстві мріють стати президентом. І це природно, адже посада особливо почесна і, отримавши її, можна буде стати одним з найвпливовіших людей світу. Що ж необхідно для того, щоб це зробити? Як стати президентом?

Це залежить від того, про яку форму державного правління і типі політичній культурі ми говоримо. Так, наприклад, в парламентських республіках президента зазвичай обирає парламент. Якщо говорити про політичну культуру, то класичною теорією типів лідерства є теорія Макса Вебера. Він виділяв традиційний, раціонально-легальний і харизматичний (особливі властивості особистості, що викликають бажання слідувати за нею) типи лідерства. Відповідно, від типу політичної культури суспільства залежить те, лідер якого типу буде обраний Президентом. Наприклад, якщо задуматися, як стати президентом Росії, швидше за все, необхідно спиратися на традиційні цінності і харизму, ніж на дотримання букви закону.

Як стати президентом РФ Згідно з Конституцією РФ Президентом може стати громадянин Росії, який досяг віку 35ті років. При цьому він повинен проживати постійно в країні не менше 10ти років.
Як Путін став президентом

Володимир Володимирович Путін був обраний Президентом Російської Федерації на перший термін в 2000м році. У 1999 році він був призначений Борисом Єльциним Головою Уряду РФ. До цього моменту на даному посту змінилося 4 міністра за два роки. Жоден з них на відміну від В.В. Путіна не був названий тодішнім Президентом Єльциним своїм наступником. Цей крок колишнього Президента РФ став знаковою подією. Так Володимир Путін потрапив у публічну політику. Однак його рейтинг в той момент не був високий. Піднявся він після того, як Борис Єльцин достроково пішов у відставку 31 грудня, а Путін став виконуючим обов'язки Президента. Була проведена широка передвиборча кампанія. Також Володимиру Путіну допомогла стати Президентом внутрішньополітична ситуація. Гострою проблемою тоді була терористична загроза, був здійснений ряд вибухів житлових будинків у Волгодонську, Москві, Буйнакську. Число жертв досягло 300 осіб. Суспільна свідомість вимагало "твердої руки", яка б навела порядок. До другого президентського терміну Путін підійшов вже з великим рейтингом.

Як Медведєв став президентом?


Кандидатура Дмитра Анатолійовича Медведєва на виборах 2008 року була підтримана Володимиром Путіним, що багато в чому забезпечило його перемогу в першому турі президентських виборів.

Як стати кандидатом у президенти

Для того, щоб стати кандидатом в Президенти потрібно пройти ряд юридичних процедур. Так в Росії кандидат повинен бути висунутий політичною партією, або в порядку самовисування. У другому випадку необхідна підтримка ініціативної групи, яка налічує не менше 500 виборців і збір 2 мільйонів підписів виборців на підтримку кандидата. Далі йде період виборчої кампанії, де кандидати представляють свої політичні програми. За результатами голосування обраним вважається той кандидат, який у першому турі набере 50% голосів виборців + 1 голос. У випадку, якщо такої кількості голосів ніхто з кандидатів не набрав, проводиться другий тур голосування, в якому беруть участь двоє кандидатів з найбільшому відсотком відданих голосів у попередньому турі.

Як стати президентом США

Для того, щоб стати кандидатом у Президенти США, потрібно також відповідати ряду вимог. А саме: бути громадянином США за народженням, бути старше 35 років і проживати в країні не менше 14 років. Вибори Президента США не є прямими. Громадяни спочатку обирають вибірників, а потім колегія з вибірників голосує за кандидата в Президенти.

Звернувши увагу на процедурні особливості, зауважимо, що, звичайно, стати президентом може, як правило, сильна, інтелектуальна, амбітна особистість. Не варто забувати і про величезний потенціал маніпулятивних технологій, які використовуються при виборах глави держави.


» » Як стати президентом?