Як назвати організацію?

Фото - Як назвати організацію?

Перше знайомство з послугами або товарами, які виробляє організація, починається з її назви. Часто саме це слово або словосполучення є основною складовою бренду. Тому воно повинно бути мовцем, впізнаваним, викликати необхідні асоціації, легким у вимові та написанні, красивим і милозвучною мовами всіх народностей, де продається товар. Тому справа вибору назви є дуже непростим, треба обов'язково знати, як можна назвати організацію. Слід зазначити, що мова йде не про індивідуальне підприємстві, воно юридично має в назві прізвище власника. А ось юридична особа або некомерційна організація повинна мати повноцінне назву.
Простота в назві

Коли ви вирішуєте, як назвати організацію, пам'ятайте, що назва має бути простим і мовцем. Наприклад, це назва основного продукту, який ви випускаєте - «Німецька випічка», «Хороші вікна», «Спецодяг», «1000 і один тур», «Овочі круглий рік» та ін. Якщо назва буде складним, то вашого потенційного покупця воно не зорієнтує прийти до вас, щоб зробити покупку. А адже це головна мета будь-якого бізнесу - продавати свій товар. А навіщо до вас піде покупець, якщо він прочитає назву організації - «Фелічіта», «Консалтинг-Сіті», «Гутта-Ланкина» та ін. Але ж таких назв величезна кількість! Міцно подумайте, перш ніж називати організацію такими незрозумілими середньому покупцеві словами.

Скорочені назви, абревіатури

У назві організації можна використовувати абревіатури або складати назву з частин двох слів. Але такі похідні повинні бути зрозумілі клієнтам. Думаючи, як назвати будівельну організацію, наприклад, можна використовувати складання з двох слів - «Строй-мет». Зрозуміло, що тут роблять будівельні конструкції з металу. Часто за таким принципом називають стоматології - «Світла-Дент», «Мега-Дент». Це теж зрозуміло і звично для споживача. Такі абревіатури, як НДІ, БТІ, ЖКО, МУ, теж зрозумілі. А ось «ССОРіБУ» абсолютно ні про що не скаже неосвіченому людині. Назва ЖМКБ МУ ЧО «Місто» ніколи не дасть уявлення, чим таким в місті займається це ЖМК ... і так далі. А вже прийти туди і замовити платну послугу (це виявляється організація, що займається комунальними послугами) точно не хочеться.

Емоції в назві


Якщо засновники вирішують, як назвати громадську організацію, то часто приходять на думку дуже емоційні, красиві, навіть піднесені слова, які потім будуть точно так само впливати на жителів населеного пункту, де організація буде працювати. У цьому випадку рішення буде абсолютно вірним. Громадська організація «Земля - наш дім», то відразу зрозуміло, що вона займається екологічними проблемами, і активно закликає всіх включатися в громадський рух. «Ні - наркотикам!», «Дорога до дому», «Рука допомоги», «Не буває покинутих дітей», - всі ці назви дуже гарні для громадських рухів. Єдиний є мінус у таких назв, їх найчастіше роблять занадто довгими, які важко потім вимовити, наприклад, «Збережемо популяцію лісових соколів-Каюків». Заклик відмінний, але в розмовній мові дуже незручно таку назву.

Додаткові вимоги

Якщо ви ще вирішуєте, як правильно назвати організацію, то виконуйте всі вищевикладені принципи. Орієнтуйтеся на всі вікові групи споживачів, на всі національні особливості мов тих людей, які користуються вашим товаром, на точність і ємність слова-назви. У цьому випадку, назва організації буде нести на собі рекламні функції, допомагатиме заробляти і створить позитивний імідж на ринку. 


» » Як назвати організацію?