Яке ім'я дати дівчинці?

Фото - Яке ім'я дати дівчинці?

Сучасні батьки досить серйозно підходять до вибору імені для своїх дітей. Багато хто вибирає ім'я ще задовго до вагітності. Деякі - протягом першого місяця після пологів. Однак і ті, й інші часто стикаються з проблемою вибору найбільш підходящого імені для дитини. У цій статті ми поговоримо про вибір імені для дівчинки.
Яке ім'я можна дати дівчинці?

На Русі дітям не давали імена до народження, вважаючи це поганим знаком, а нарікали малюків на честь святих, в день яких вони з'являлися на світ. Сьогодні ж мало хто буде турбуватися про те, щоб чадо носило ім'я святого. І тим не менше, імена для дівчаток обирають з особливою ретельністю, щоб вони були милими, милозвучними і жіночними.

Однак при виборі імені дитини слід керуватися простими правилами, перше з яких - знати міру. Не потрібно намагатися знайти надто оригінальне ім'я, інакше дитина, підростаючи, буде себе незатишно відчувати серед однолітків. У радянському союзі дівчаток могли назвати вкрай дивно за сучасними мірками, наприклад, Сталіна чи навіть Тракторина (на честь першого трактора моделі "Білорусь"). У теж час сучасні варіанти з іменами Сінді, Клеопатра або Забава теж будуть сприйматися оточуючими неоднозначно. Добре, якщо ім'я вашої дочки буде досить простим, щоб воно легко вимовлялося і запам'ятовувалося, не викликало проблем з написанням. На нашому сайті є хороша стаття по темі Жіночі імена.

Ім'я та по батькові дівчинки

Друге правило при виборі імені - не забувати про отчестве. Завжди потрібно адекватно оцінювати по батькові дитини і його майбутню прізвище. Дуже часто батьки не звертають на це уваги, а їх дочка мучиться через неспівзвучним сполучень все життя. Приміром, Злата Антонівна або Ніка Глібівна звучать дивно і сприймаються оточуючими неоднозначно.


У той же час можна керуватися порадами з історії. Наприклад, в імператорській Росії вважалося, що до батькові Євгенівна буде підходити ім'я Олександра, тому як таке ім'я означає "Захисниця", а ім'я Євген, у свою чергу, - "Шляхетний". Дуже рекомендуємо прочитати статтю по темі Як назвати дитину дівчинку.

Рідкісні і красиві імена

В останні роки батьки все частіше відходять від стандартних звичайних імен та намагаються вибрати для своєї дитини найбільш красиве і рідкісне ім'я. Щоб дати дитині таке ім'я, варто звернутися до слов'янських засадам або запозичити його з іншої культури. Наприклад, дівчинку можна назвати Ярославою (сильна, незалежна), Євою (жива, пустотлива), Варварою (захищена) або Василиною (царствена, владна).

Популярні імена

Досить популярні зараз такі жіночі імена, як Марія, Єлизавета, Поліна, Альона, Аріна і Катерина, про що свідчать дані московських РАГСів. Зараз батьки все більше захоплюються екзотичними іменами, наприклад, Серафима, Єсенія, Агата, Камілла. При цьому нечасто можна зустріти дівчат з такими іменами, як Христина, Мар'яна, Івана чи Сніжана. У той же час, з'явилася велика мода на імена голлівудських актрис, завдяки чому все частіше можна побачити в групі дитячого саду маленьку Монік або Олівію, Алісса, Ніколь, Регіну або Ребекку.


» » Яке ім'я дати дівчинці?