Як записати образ на диск?

Фото - Як записати образ на диск?
Дивіться відео

Як записати образ на диск?

Образ диска являє собою віртуальну копію тієї чи іншої програми. Записаний на диск образ перетворюється з віртуальної копії в реальну. Сьогодні ви дізнаєтеся, як записати образ на диск за допомогою безкоштовної програми ImgBurn. До речі, той факт, що вона поширюється вільно, зовсім не робить ImgBurn гірше платних аналогів - навпаки, працювати з цією програмою дуже легко і зручно.

Образи і диски для запису

Для початку, звичайно ж, потрібно завантажити сам образ (бувають у форматах * iso, * mdf, * nrg, * cue, * ccd, * img і деяких інших - наприклад, * bin або * dmg) і правильно вибрати диск. Якщо у вас образ CD, то вибирайте CD-R, а якщо ви хочете записати DVD образ на Фото - Образи і диски для записудиск, то, відповідно, DVD-R.

Диски формату RW (перезаписувані) для запису важливих програм (наприклад, копій операційних систем) я вибирати не раджу. Справа в тому, що поверхня цих дисків розрахована на багаторазову перезапис і не припускає довготривалого зберігання записаної інформації. Тобто записати-то, звичайно, можна, але не факт, що потім вийде через тривалий час встановити щось з CD-RW або DVD-RW, тому для надійності вибирайте CD-R або DVD-R. І звичайно, не економте на якості і вибирайте диски від перевірених виробників (TDK, Verbatim, Sony) - в іншому випадку ризикуєте тим, що диск може стати просто нечитабельним.

Програма для запису образу на диск

З безлічі програм, призначених для читання образів і запису їх на диск, я вибрав ImgBurn. Якщо порівнювати її з такими відомими продуктами, як, наприклад, Nero, то, при інших рівних, ImgBurn - програма абсолютно безкоштовна і дуже проста у використанні. Крім того, ця програма саме для запису дисків з образів (про що Фото - Запис образу ImgBurnі каже її назва: Img - образ, Burn - прожиг, тобто запис), тому там немає нічого зайвого - тільки необхідні інструменти для запису. Завантажити стабільну версію програми найзручніше звідси.

Зазначу, що, хоча ImgBurn випускається англійською мовою, у версії за посиланням міститься русифікатор. Встановити російську мову дуже просто: розпакуйте архів встановіть програму (файл з розширенням * exe) і, не запускаючи її, скопіюйте з розпакованого архіву файл russian.lng в папку Languages, яка знаходиться в папці самої програми (за замовчуванням: ImgBurn). Якщо програма не встановила російську мову автоматично, не біда - після запуску програми зайдіть за наступним шляхом: Tools - Settings і в пункті Language виберіть російську.

Як правильно записати образ диска


Отже, беремо чистий диск CD або DVD, вставляємо в привід і запускаємо ImgBurn. Тепер в меню під написом «Що ви хочете зробити?» Вибираємо пункт «Записати образ на диск». У нижньому вікні буде відображатися інформація про процес запису, тому закривати його не раджу, оскільки інформація ця може бути дуже цінної: там буде вказано, чи був записаний диск правильно і, якщо ні, які виникли помилки. Втім, в переважній більшості випадків все проходить успішно.

Отже, вибираємо «Записати образ на диск» і у вікні в розділі «Виберіть файл» (в меню «Джерело» угорі ліворуч) натискаємо на жовту іконку з лупою, а потім вказуємо шлях до нашого файлу образу. Тепер зверніть увагу на праву частину меню - внизу вказано кількість копій (тут залишаємо за замовчуванням одну) і швидкість Фото - Запис образу ImgBurnзапису. Ось про це докладніше.

Намагайтеся по можливості завжди вибирати мінімальну швидкість запису, так як таким чином ви практично виключіть і помилки при записі, і неможливість зчитування інформації з диска після її завершення. Виробники CD і DVD дисків завжди вказують максимальну швидкість читання і запису на своїх виробах. Швидкість позначається латинською буквою «x» (множник швидкості) з цифрою перед ним. Стандартна швидкість запису або читання 1x становить 150 Кб / с (кілобайт в секунду), а максимальна 48x - 7,2 Мб / с (мегабайт в секунду).

А тепер уявіть, що буде, якщо важливий образ записується на такій швидкості - помилок не уникнути. Тому записувати цінні для вас образи на диски бажано на мінімальних швидкостях (максимум 4x, а краще 2x і навіть 1x, якщо є можливість), для чого купуйте диски, у маркуванні яких зазначені швидкості не вище 8x-16x, бо інакше з виставленням необхідної мінімальній швидкості можуть бути проблеми. З цим розібралися, тепер натискаємо на запис (картинка з дисками внизу зліва).

Завершуємо запис

Після того, як програма приступить до запису образу на диск, з'явиться вікно, в якому можна буде встановити деякі параметри - наприклад, перевірку диска після запису (пункт «Перевірити»). Якщо ж ви встановите галочку напроти пункту "Видалити образ», то образ буде автоматично стертий програмою після закінчення запису. Не забувайте під час запису періодично поглядати і на нижню частину меню, де буде відображатися інформація про хід запису - там не повинні з'являтися повідомлення про помилки, які позначаються за допомогою знаків оклику жовтого кольору.

Після закінчення запису з'явиться вікно жовтого кольору. Не лякайтеся, тисніть ОК і через півхвилини знову вставте диск в дисковод - почнеться перевірка записаної інформації. Після закінчення перевірки спливе вікно з написом «Operation Фото - Запис образу ImgBurnSuccessfully Completed », що буде свідчити про те, що всі процедури завершені і диск готовий до використання. Натискаємо ОК і витягуємо диск з приводу.

Залишилося додати, що існує чимало й інших програм, за допомогою яких можна записати iso образ на диск або образ з іншим розширенням - це Nero, CDBurnerXP, BurnAware Free, Ashampoo Burner Studio, InfraRecorder, Small CD-Writer. Всі вони трохи відрізняються за тим можливостям, які надають, а також за рівнем доступності. Але, зрозумівши принцип роботи з однією з програм, надалі ви зможете з легкістю користуватися і всіма іншими.

І наостанок маленький, але цінну пораду. Йдучи до цієї інструкції, я настійно рекомендую вам зробити копію (а краще і не одну) з файлу образу операційної системи, щоб потім, в разі виникнення серйозних проблем, ви легко могли б перевстановити Windows або Linux на один з жорстких дисків і відновити роботу на комп'ютері . Подібні образи є на будь-якому торренте і на будь-який смак, тому уважно читайте описи до збірок.


» » Як записати образ на диск?