Як зробити теплий водяна підлога?

Фото - Як зробити теплий водяна підлога?

Робите ремонт і задається питанням, як зробити самому теплі водяні підлоги у власному будинку або квартирі? Відразу скажемо, що справа це нелегка і, якщо ви стикаєтеся з таким вперше, і не знаєте деяких нюансів, то самому за цю справу братися не бажано. Необхідний досвід укладання теплого водяного статі, так як потрібно скласти проект, розрахувати контури теплої підлоги. Одним словом, подолати це без спеціальної підготовки, практично, не реально.

Відразу обмовимося, що зробити теплий водяна підлога в міській квартирі дуже проблематично, так як підключати труби потрібно до центрального опалення, що категорично заборонено. Доцільніше це робити в заміському будинку, тим самим ви значно заощадите на електриці і захистите себе від шкідливих електромагнітних випромінювань.

Водяна підлога, на відміну від електричного, розподіляє тепло рівномірно по всьому приміщенню, що є його перевагою.




Види систем водяного статі

 • Бетонна система - укладання підлоги відбувається за рахунок бетонної стяжки.
 • Настильна система - монтаж здійснюється без укладання бетонної стяжки, а кінцеве підлогове покриття укладають на пластини з алюмінію через влагопоглощающие прокладки або спінений поліетилен. Покриттям виступає ламінат, лінолеум або плитка.
 • Дерев'яна система - передбачає укладання труб на чорнову підлогу або на дерев'яні лаги.

Як же відбувається монтаж теплої водяної підлоги? Все залежить від системи, яка вам оптимально підходить. Розглянемо докладно всі варіанти монтажу.

Бетонна система

 • Ділимо нашу площа укладання на сектори за 40 м. Кв. , Тим самим компенсуємо температурні розширення нашої стяжки.
 • Потім необхідно теплоізолювати підлогу за допомогою пінопласту, пеноплекса, або пенополистерола. Все наше тепло тепер буде йти вгору в кімнатку, а не обігрівати стелю сусідам. Далі потрібно уклад демпферну стрічку по периметру нашого приміщення по стінці, а також між секторами, для компенсування теплового розширення теплової стяжки.
 • Кладемо арматурну сітку на нашу теплоізоляцію.
 • Укладаємо труби по спіралі або у вигляді змійки, подвійний змійки, черепашкою, спіраллю зі зміщеним центром.

Кріплення труб при укладанні водяної підлоги

За допомогою спеціальних хомутиків кріпимо труби до арматурної сітки з кроком, який складає приблизно 1 метр. Так як труби мають властивість розширюватися під впливом температури, що може призвести до їх деформації при щільній стяжці, не варто їх кріпити туго. Крок укладання самих труб повинен становити 10-35 см, а відстань від стіни до труби - не менш 7см.

Закріпіть один кінець труби у вхідний колектор. Потім закріпіть труби, згідно контурам підготовленої заздалегідь схеми. Довжина такого контуру дорівнює від 50 до 60 см. Кількість контурів в приміщенні повинна відповідати кількості виходів у колектора. Закріпіть до поворотного колектора той кінець нашої труби, який залишився в кінці укладки. У місцях, де труба проходить між контурами, одягніть спеціальну гофровану трубу.


Закінчивши кріпильні роботи, перевіряємо стать: заливаємо під тиском воду, яка повинна перевищувати робоче на 0,6 Мпа. Краще коли це зробить фахівець.

Перевіривши систему, робимо стяжку для теплої підлоги за допомогою спеціальних сумішей типу Теплолюкс-Глімс. Після чого наш підлогу підніметься на 5-7см. Причому циркулювання води в наших трубах повинно під робочим тиском.

Полістирольна система

Розглянемо, як зробити теплий водяна підлога по даній системі. У її конструкцію входять полістирольні плити з пазами, в які необхідно вкласти теплораспеределітельние пластини. Її застосовують, якщо є обмеження на навантаження на перекриття, або за наявності обмежень на висоту приміщення. Монтаж полістирольної системи виробляється таким чином:

 •  Робимо теплоізоляцію підлоги.
 • Укладання полістирольної плити починаємо з одного з кутів приміщення, рівномірно заповнюючи його. Укладання виконуємо згідно заздалегідь обдуманого плану.
 • Далі нам необхідно укласти теплорозподільні пластини в полістирольні плити.
 • Вщелківается наші труби контурів в пластини.
 • Після закінчення монтажу залишається тільки покласти чистову підлогу не застосовуючи бетонну стяжку.

Дерев'яна система

Зробити теплий водяна підлога по даній системі краще в разі будівництва будинків з дерева. Між лагами укладають шар теплоізоляції - полістирол, базальтову або мінеральну вату.

 • Модульний тип дерев'яної настильній системи складається вже з готових модулів з ДСП, в яких є готові канали для труб.
 • Спосіб полягає в тому, що теплопровідні пластини, а також труби контурів теплої водяної підлоги необхідно укласти між смужками ДСП в 15 або 30 см, які потрібно прикріпити саморізами до основи, відступаючи один від одного на 20мм. Далі, пластини з алюмінію укладаємо між напрямними з ДСП відступи. Потім укладання труб проводиться в пази пластин.

Ложем на пластини вологопоглинаючу прокладку і укладаємо чистову підлогу. Якщо ви плануєте стелити лінолеум або укладати плитку, то спочатку необхідно гіпсоволокнисті лист - ГВЛ плиту - на наші алюмінієві пластини.

Тепер ви знаєте, як зробити теплий водяна підлога самостійно. Якщо слідувати інструкції, то все вийде відмінно і результат вашої роботи довго прослужить. Вдалих вам починань.


» » Як зробити теплий водяна підлога?