Як боротися з грибком?

Фото - Як боротися з грибком?

Надлишок вологи провокує появу частого і небажаного гостя житлових приміщень - чорної цвілі (грибка). Саме вода є благодатним середовищем його проживання. Без вологи поява грибка неможливо. Часто не рятують ні товсті цегляні стіни, ні металопластикові вікна, ні заміна опалення на сучасне з більшим ККД. Що робити, щоб не з'явився грибок на стінах, як боротися з цим явищем, якщо він вже є? Про все по порядку.
Причини виникнення

Будівельники, архітектори та інші фахівці, які займалися вивченням проблеми тривалий час, прийшли до висновку, що існує три основних причини виникнення цвілі:

  1. Відсутність гідроізоляції у вертикальній або горизонтальній площині фундаменту, частини стіни або іншої конструкції, яка контактує з вологими грунтовими шарами.
  2. Наявність гігроскопічних солей в капілярах будівельних або опоряджувальних матеріалах, що призвело до адсорбції вологи і її поширенню по поверхні стін.
  3. Створення умов, які призвели до утворення конденсату з водяної пари повітря.

Найчастіше саме третя причина сприяє процвітанню колоній цвілі. У повітрі завжди присутня волога: коли тепло - 17г / м3 при температурі +200С, і коли холодно - 5г / м3 при нульовій позначці. Різниця між показниками склала 12г / м3. Саме стільки утворилося б водяної пари, якби температура знизилася з 20 до 0 градусів.

Тепер уявімо, що тепле повітря підходить до холодної стіни, охолоджується і ... правильно, виділяє вологу, яка осідає на поверхні стіни. Якщо матеріал не гігроскопічний (кахельна плитка), то легко помітити крапельки води. А якщо він здатний адсорбувати воду (шпалери, штукатурка), то помітно буде тільки потемніння, так як вся волога вбереться. Холодний же повітря, циркулюючи, повертається до джерела тепла, нагрівається і запасається вологою. Процес набуває циклічність. Таким чином, готується прекрасний плацдарм для поширення грибка.

Методи боротьби


Процес утворення грибка описаний не випадково. Досконально вивчивши причину, можна говорити про те, як боротися з грибком. Тепер абсолютно зрозуміло, що позбутися від цвілі можна тільки позбувшись від холоду на поверхні стін. Простіше кажучи, стіни треба утеплити. Для цього сьогодні існує безліч методів, і Ви цілком можете підібрати той, який Вас влаштує.

Знизити вологість повітря всередині приміщення можна за допомогою провітрювання. Раніше цю роль виконували щілини в дерев'яних конструкціях вікон і дверей. Після приходу в наш побут металопластикових конструкцій протягів поменшало, але замість цього більше стала діставати інша проблема і тема: як боротися з грибком, вийшла на перший план.

Крім того, сім'я з трьох осіб за добу може «збагатити" повітря на 10л води. Під час приготування їжі на кухні за годину википає і додається, шляхом нагрівання, не менш 1л води. Додамо сюди велика кількість кімнатних рослин, які дихають і теж виділяють вологу . А про ванну кімнату якось і згадувати нелегко. Залежно від систем вентиляції, розташування, частоти використання та інших суб'єктивних факторів, вона може додати в повітря від 5 до 15л води.

Якщо цвіль у Вашій кімнаті вже присутня, то її слід видалити механічним шляхом, а поверхня стіни обробити фунгіцидною або бактерицидним покриттям.


» » Як боротися з грибком?